اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003125160116010

حفاظت از داده ها در سیستم های نظارتی و امنیتی به چه صور ت است؟

کد: 140003125160116010

https://bit.ly/3g4DOBQ

، (اخبار رسمی): زمانی که صحبت از سرقت داده‌ ها در سازمان ها و اماکن مهم می ‌شود، سارقین سایبری نگران عبور از موانع حفاظت پیرامونی و فایروال ‌های سیستم شما نیستند، زیرا با استفاده از روش های ساده‌ی دیگر این عمل را انجام می دهند.

حفاظت از داده ها در سیستم های نظارتی و امنیتی به چه صور ت است؟
حفاظت از داده ها در سیستم های نظارتی و امنیتی به چه صور ت است؟

امروزه ایمن‌ سازی داده های شبکه ای ، چیزی فراتر از ایمن کردن محیط اطرافتان است؛ بنابراین نیازمند رویکردی مردم محور است که به کارکنان نکات مهم و اساسی را آموزش دهد و نیز رفتار آنان را نظارت کند تا خطرات درونی را تشخیص دهند. تشخیص اولیه و زودهنگام، به معنای وضوح سریع‌ تر است و راه رهایی ازشر هکرها و حملات سایبری به شمار می ‌رود.

  • سازمان‌ ها می ‌توانند از فناوری نظارتی استفاده کنند تا ناهنجاری‌ های موجود در رفتار کاربر را به طور دقیق شناسایی نمایند و آنالیز رفتار نیز بهترین اقدام به شمار می‌ رود که عبارت است از دنبال کردن رفتار گذشته ‌ی کاربر به منظور پیش ‌بینی رفتار آینده. این کار به سازمان‌ ها بینش دقیق‌ تری نسبت به فعالیت کاربران خواهد داد. این فناوری ‌ها علاوه بر انجام مانیتورینگ و نظارت بر فعالیت کارکنان، موارد مشکوک در رفتار کاربر مانند زمان وارد شدن به حساب، اختلافات موجود در موقعیت جغرافیایی و دسترسی به سیستم ‌های داخلی را نیز مورد بررسی قرار می‌ دهند. دسترسی به اطلاعات مهمی نظیر رازهای تجارت، اطلاعات مشتریان و داده‌ های کارت پرداخت، افراد داخل مجموعه را به تهدیدی ویژه برای سازمان تبدیل خواهد کرد. توجه داشته باشید که بیشترین بخش حملات سایبری ناشی از عوامل داخلی است که به یک ایمیل غیرمجاز دسترسی دارند، بنابراین سازمان ‌ها علاوه بر این فناوری ‌های نظارتی برای کاهش خطرات مربوط به اعتبارات کاربران مجاز، باید آموزش‌ هایی را ارائه دهند. یک قانون منع کننده را به شکل برنامه‌ ی تعریف‌ شده ‌ای ترسیم نمایید و کارکنان را مطلع سازید که فعالیت آنان از طریق فناوری نظارت ثبت و ضبط می ‌شود و اینکه در صورت استفاده‌ ی نادرست از منابع سازمان باید پاسخگو باشند. آموزش سیاست‌ های کاربری قابل قبول، فناوری نظارت، تهدیدات اخیر سایبری و محروم کردن به تعریف نمودن فرهنگ قوی امنیت کمک خواهد کرد. در نهایت سازمان‌‌ها باید قانون حداقل دسترسی مجاز را برای کارکنان خود استفاده کنند که حداقل میزان دسترسی مجاز ضروری برای یک کاربر را مجاز می‌‌کند تا نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

شرکت فرتاک گلوبال ویژن نماینده انحصاری محصولات ایوتیک در ایران، به منظور ارائه خدمات پشتیبانی و نگهداری دوربین‌های مدار بسته، بررسی ایرادات، مدیریت بحران‌های به وجود آمده و رفع آنها به همراه کارشناسان متخصص مجموعه در بخش فنی و پشتیبانی و فروش در تلاش است تا کسب رضایت دائمی مشتریان خود در بالاترین سطح کمی و کیفی قرار دهند، کافی است با ورود به صفحه تماس با ما با کارشتاسان ما در ارتباط باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید