اطلاعات تماس
  • 051360*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140004225324816623

طراحی سه بعدی قبل از انجام جراحی بینی

کد: 140004225324816623

https://bit.ly/3raaBe6

، (اخبار رسمی): جراحی بینی با طراحی سه بعدی یکی از روش های مدرن در عمل های زیبایی است که بیمار با کمک آن می تواند قبل از عمل، تغییرات اعمال شده بر روی بینی خود را ببیند. این نوع از جراحی بینی می تواند مزایا و معایبی داشته باشد، اما آیا بیمار با انجام این روش می تواند به فرم دلخواه برای بینی خود دست یابد.

طراحی سه بعدی قبل از انجام جراحی بینی
طراحی سه بعدی قبل از انجام جراحی بینی

امروزه نوعی از جراحی بینی با عنوان طراحی سه بعدی در برخی از کلینیک ها بسیار رایج شده است که ادعا می کنند قبل از عمل می توانند فرم نهایی بینی را با کمک نرم افزارهای مخصوص به بیمار نشان دهند تا با اطمینان خاطر برای جراحی خود اقدام کند. عمل زیبایی بینی به یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی بین مردان و زنان تبدیل شده است. ولی خیلی از افراد از نتیجه جراحی خود می ترسند و گمان می کنند که ممکن است به فرم دلخواه آن ها شبیه نشود و یا اینکه بینی با سایر اجزای صورت همخوانی نداشته باشد. به همین دلیل به دنبال راهکاری برای اطمینان یافتن از این مسئله هستند.

در همین راستا برای افزایش رضایت بیماران و متقاضیان از جراحی بینی، روشی با عنوان طراحی سه بعدی چهره و بینی ارائه شده است که می تواند تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند و بر اساس آن چهره و فرم نهایی بعد از عمل را به مخاطب نشان دهد. علاوه بر این عمل بینی با قالب کنترلی یک مرحله بعد از طراحی سه بعدی است که بر اساس آن، قالبی ساخته می شود و در زمان جراحی پزشک با در نظر گرفتن فرم قالب تغییرات لازم را اعمال می کند.

حال سوال اینجاست که آیا این نوع جراحی بینی می تواند متقاضی را به نتیجه ایده آل خود از فرم بینی برساند و آیا عوارضی به دنبال نخواهد داشت؟

مسئله دیگری که ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده است، هزینه طراحی سه بعدی است. به عنوان مثال می توان گفت، هزینه عمل بینی در مشهد به عوامل مختلفی بستگی دارد، که در صورت انجام طراحی سه بعدی بایستی مبلغ جداگانه ای برای آن پرداخت کنید.

طراحی سه بعدی بینی

در واقع این روش به این صورت است که، در ابتدا بیمار با مراجعه به مطب پزشک فرم بینی دلخواه خود را برای پزشک توضیح می دهد. پس از این، با کمک نرم افزارهای طراحی سه بعدی چهره بیمار اسکن می شود و بر اساس خواسته ها و نیازهای متقاضی و نظر پزشک تغییرات لازم بر روی بینی اعمال می گردد. در نهایت فرم بینی زمانی که از همه لحاظ مورد بررسی قرار گرفت و پزشک و متقاضی به تفاهم مشترکی بر اساس آن و تناسبش با سایر اعضای صورت رسیدند، طراحی نهایی ثبت می گردد. با کمک این روش می توانید از رسیدن به نتیجه ایده آل خود اطمینان حاصل کنید.

قالب کنترلی در جراحی بینی

همان طور که گفتیم مرحله بعد از انجام طراحی سه بعدی، گرفتن قالب کنترلی است. زمانی که بیمار و پزشک به نتیجه نهایی از اعمال تغییرات بر روی بینی دست یافتند، بر اساس شکل ظاهری بینی، قالبی از جنس پلاستیک ساخته می شود.

این قالب به پزشک کمک می کند تا در زمان جراحی با در نظر گرفتن آن، تمامی تغییرات مورد نیاز را انجام دهد. در واقع بایستی به صورت مداوم بررسی گردد که فرم بینی به فرم قالب ساخته شده نزدیک شده است یا خیر. اگر قالب بر روی بینی کاملا منطبق نشود، جراح باید تغییراتی را اعمال کند تا بتواند به فرم مورد نظر و طراحی شده دست یابد.

در نهایت پس از اینکه شکل ظاهری بینی به صورت کامل با قالب کنترلی مطابقت داشت و بر روی بینی قرار گرفت، می توان گفت که جراحی به اتمام رسیده است.

مزیت طراحی سه بعدی بینی

گاهی اوقات ممکن است پیش آید که جراح در جلسه مشاوره با بیمار خود به درستی در مورد خواسته ها و نیازهای متقاضی نسبت به فرم دلخواه متوجه نشود و همین موضوع باعث گردد تا نتیجه دلخواه برای بیمار فراهم نشود. همچنین ممکن است پزشک خواسته های بیمار را به درستی متوجه شود اما در زمان جراحی نتواند و یا فراموش کند که چه ویژگی هایی مد نظر بیمار بوده است، از این رو، استفاده از قالب کنترلی می تواند در حین عمل مفید واقع شود.

معایب جراحی بینی با کمک قالب کنترلی

در ابتدا باید به این مسئله اشاره کنیم که تصاویر نرم افزاری نمی توانند هیچگاه با چهره اصلی بیمار مطابقت داشته باشند و ممکن است بینی در زمان طراحی سه بعدی زیباتر و یا حتی کوچک تر از فرم اصلی آن دیده شود. همچنین در اسکن سه بعدی چهره تنها می توانید بخشی از بینی که مربوط به ظاهر آن است را ببینید و در واقع اطلاعاتی از ساختار داخلی آن به شما نمی دهد. در نتیجه این مسئله می تواند باعث شود که جراح در حین عمل با مسائلی مواجه شود که نتواند ویژگی های مربوط به فرم بینی ایده آل متقاضی را بر اساس آن تغییر دهد. یا حتی ممکن است با ایجاد چنین تغییراتی بر روی بینی مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد شود. به همین منظور نمی توان از قبل برای فرم ظاهری بینی تصمیم قطعی گرفت و تنها می توان نظرات و خواسته های بیمار را تا حد ممکن بر روی آن اعمال کرد.

برای مطالعه بیشتر در خصوص جراحی زیبایی بینی و مطالب مرتبط با آن اینجا کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 051360*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی