اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009055545215561

نگاهی کوتاه به تاریخچه ایروبیک در ایران

کد: 140009055545215561

https://bit.ly/3E3kFLp

، تهران , (اخبار رسمی): همه ی ما ورزش کردن را دوست داریم اما به دلیل مشغله های زیاد و کمبود زمان توان فعالیت نداریم از این رو همیشه به دنبال ورزشی بودیم که حتی در خانه هم بتوانیم آن را انجام دهیم .از طرفی دیگر ورزش کردن باعث شادابی و نشاط شده و طول عمر را افزایش می دهد و چی از این بهتر؟

قبل از پرداختن به موضوع اصلی یعنی ایروبیک چیست نگاهی کوتاه به تاریخچه این ورزش هیجانی می کنیم. فعالیت کردن نوجوانان و جوانان در این ورزش در ابتدای سال ۷۰ در ایران شروع شد. در ابتدا آموزش ایروبیک در باشگاه ها با فیلم های تصویری انجام می شد که با گذشت زمان مربیان شروع به فعالیت بیشتر در این ورزش کرده و آموزش ایروبیک توسط مربیان به نوجوانان و جوانان داده می شد.
با گذشت زمان در برخی از دانشگاه های کشور در کارگاه های آموزشی برای جوانان دختر و پسر زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی کلاس هایی برگزار شد که در آن مدرک مربی گری با عنوان آمادگی جسمانی و گرایش ریتمیک و ایروبیک به کسانی که شرکت کرده بودند داده شد بدین ترتیب مربی ها با داشتن مدرک معتبر شروع به فعالیت در باشگاه های ورزشی کرده و به مرور جوانان زیادی جذب این ورزش هیجانی شدند.

برای رزرو کلاس بسکتبال در اسان اسپرت کلیک کنید.


آیا می دانید ورزش ایروبیک چیست؟


آیا می دانید که ماهیت ورزش ایروبیک چیست و در آن مربیان چه حرکاتی را به جوانان آموزش می دهند؟ در پاسخ به سوال ایروبیک چیست باید گفت که ایروبیک به یک فعالیت هوازی گفته می شود که در ایروبیک شدت تمرین بالا و مدت تمرین پایین می باشد تا فرد انجام دهنده احساس خستگی نکند. این ورزش در ابتدای شروع بین ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با حالت ریتمیک انجام می شود. شما این ورزش را حتی در خانه خود نیز می توانید انجام دهید و برای کسانی که شاغل هستند این موضوع یک پوئن مثبت به حساب می آید.
در پاسخ به سوال ایروبیک چیست نیز می توان گفت که این ورزش در اصل عضلات بزرگ بدن فرد را درگیر خود کرده که برای چربی سوزی نیز مفید می باشد. امروزه این ورزش به دلیل سبک و راحت بودن آن در سر تا سر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. ایروبیک به معنی انجام حرکات و تمریناتی است که به طور مستقیم روی سیستم مصرف اکسیژن برای تولید انرژی بیشتر کمک می کند. از دیگر تمرینات و ورزش های هوازی مانند ایروبیک می توان به شنا، دویدن و دوچرخه سواری اشاره کرد.

انواع مختلف ورزش ایروبیک


پس از بررسی ماهیت ایروبیک چیست نوبت به انواع این ورزش پر طرفدار و جذاب می رسد. ورزش ایروبیک به طور کلی به دو نوع تقسیم می شود که هر کس با توجه به علاقه و وضعیت جسمی خود می تواند یکی را انتخاب کند.
• نوع اول ورزش هایی با شدت و اثر خفیف مانند پیاده روی، شنا، کلاس های استپ و اسکی می باشد که هر کس با توجه به وضعیت سلامت جسمی و علاقه خود می تواند در یکی از این شاخه ها شروع به فعالیت کند.
• نوع دوم ورزش هایی با شدت اثر بالا مانند دویدن، تنیس، ورزش هایی با حرکات موزون و اسکواش می باشند. نکته این نوع ورزش این می باشد که باید به صورت یک روز در میان انجام شوند و افرادی که دارای اضافه وزن دارند یا سالمند هستند باید با تعداد دفعات کمتری انجام دهند و پیش از انجام تمرینات حتما با یک پزشک مشورت کنند.

منبع:

https://blog.asansports.com/2021/01/03/%d8%a7%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%a8%db%8c%da%a9-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%88-%da%86%d9%87-%da%a9%d9%85%da%a9%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%86-%d9%85%d8%a7-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%d8%af/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آسان اسپرت

گروه تخصصی "آسان اسپرت" در سال ۱۳۹۵ با هدف فعالیت در زمینه ارائه کلیه خدمات و محصولات ورزشی از طریق فضای مجازی شروع به فعالیت نمود. ما نیز همانند بسیاری از شما مراجعه کنندگان به فضای مجازی و مشتریان سنتی که به دنبال سریعترین، ساده ترین و ارزانترین راه دریافت خدمات و محصولات ورزشی بودید، همواره دچار سختی ها و پیچیدگی های مراحل خرید یا فروش در شکل سنتی و مجازی بوده ایم و به خوبی می دانیم که یافتن بهترین گزینه ی ممکن برای خرید و فروش خدمات و محصولات ورزشی در بازار شلوغ کنونی، کاری بس پر دغدغه، زمان بر، و گیج کننده است. از این رو گروه آسان اسپرت به عنوان جامعه متخصصین ورزش کشور و مسلط به مقوله ورزش و تحولات گوناگون این صنعت بر آن شد که ضمن بررسی علمی و دقیق نیاز ها، محدودیت ها، فرصت ها و تهدیدهای موجود بازار فعلی ورزش کشور ، به ایجاد و راه اندازی پایگاهی مجازی بپردازد. اگرچه نهایت سعی خود را نموده ایم که حداکثر سادگی را در فرآیند ارائه خدمات و محصولات داشته باشیم، لیکن همواره مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما برای هرچه بهتر و کارآمدتر کردن این فرآیند هستیم. در صورتی که علاقمند به در میان گذاشتن نظرات خود با ما هستید، آنها را به آدرس[email protected] ارسال نمائید. آسان اسپرت با ساده سازی و روشن سازی فرآیند خرید و فروش انواع خدمات و محصولات ورزشی، شما را یاری می کند تا با کمترین دردسر و در کمترین زمان "بیابید" یا "بسپارید".

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش