اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140010015596216010

برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته NVR بهتر است یا سرور؟

کد: 140010015596216010

https://bit.ly/3egxpTI

، (اخبار رسمی): در حال حاضر با قطعیت نمی توان گفت سرور بهتر است یا NVR زیرا براساس نیاز پروژه ممکن است هر کدام از آنها بر دیگری برتری یابد.

برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته NVR بهتر است یا سرور؟
برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته NVR بهتر است یا سرور؟

به طور معمول برای ضبط و مدیریت تصاویر دوربین های مدار بسته در سیستم مدار بسته تحت شبکه از دستگاه های NVR و یا سرورهای کامپیوتری استفاده می گردد. این دستگاه ها هر کدام به تنهایی دارای مزیت هایی هستند که کاربری خاص آنها را در یک پروژه مشخص می نماید. حال در این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر درباره موضوع سرور بهتر است یا NVR بدانید.

دستگاه NVR

همانطوری که توضیح داده شد، دستگاه NVR یک سرور تخصصی سیستم مدار بسته تحت شبکه بوده که وظیفه ضبط و پردازش تصاویر ارسالی از دوربین های مدار بسته تحت شبکه را بر عهده دارد. این دستگاه صرفا در سیستم های مدار بسته تحت شبکه کاربرد داشته و دوربین های مدار بسته در سیستم آنالوگ ی را پشتیبانی نمی کند.

دستگاه SERVER

در واقع دستگاه سرور در سیستم مدار بسته تحت شبکه، یک کامپیوتر با قدرت پردازش و گرافیک بالاتر می باشد. این کامپیوترها، تصاویر دوربین های مدار بسته را از طریق یک شبکه دریافت و ضبط و پردازش می کنند. با نصب نرم افزارهای مخصوص این دستگاه ها (نرم افزار بر روی سرور نصب می شود) امکان نمایش و دسترسی به تصاویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه برای شما فراهم خواهد شد.

مقایسه ساختاری دستگاه NVR  با سرور

نصب دستگاه NVR در مقایسه با نصب سرورهای کامپیوتری به مراتب آسان تر بوده و تنها کافیست که کابل های شبکه را به دستگاه NVR متصل نمائید که در واقع به این عمل ست نمودن IP دوربین با دستگاه NVR گفته می شود. دستگاه NVR یک دستگاه اختصاصی برای استفاده در سیستم های مدار بسته تحت شبکه بوده لذا تمامی تنظیمات مورد نیاز برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه را دارا بوده و به راحتی می توان از آنها استفاده نمود. اما سرورهای کامپیوتری نیاز به نصب نرم افزار و برنامه های مرتبط با دوربین های مدار بسته تحت شبکه و تنظیمات مخصوص به آن را داشته که کمی کار را پیچیده تر می نماید.

در صورت POE بودن دستگاه NVR نیاز به نصب سوئیچ POE به صورت کلی حذف شده و هزینه های پروژه کاهش خواهد یافت. در واقع دستگاه های NVR این توانایی را دارند که در کنار ضبط و نمایش تصاویر تغذیه دوربین های مدار بسته را نیز بر عهده داشته باشند. به شرطی که دستگاه شما دارای خروجی های POE باشد این کار میسر خواهد بود، به همین علت دستگاه های POE دار معمولا کمی گران قیمت تر از دستگاه های NVR عادی می باشند.

در صورتی که بخواهید از سرورهای کامپیوتری به صورت POE استفاده نمائید می بایست از سوئیچ های POE که به نسبت پرهزینه ترند استفاده کنید.

نرم افزارهای مورد استفاده در دستگاه NVR  با سرور

دستگاه های NVR معمولا دارای یک نرم افزار ساده و بسیار محدود هستند. در واقع این نرم افزارها تنها ساده ترین تنظیمات و امکانات را در اختیار کاربر قرار می دهند. در صورت لزوم استفاده از نرم افزارهای پیشرفته در سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه حتما می بایست از سرورهای کامپیوتری استفاده گردد.

دستگاه های NVR در سیستم مدار بسته شبکه از تعداد پورت های مشخصی برای اتصال به دوربین های تحت شبکه برخوردارند که در صورت نیاز به افزایش دوربین ها در محل نصب دوربین های مدار بسته، می بایست از یک دستگاه NVR جدید استفاده گردد. اما اگر از سرورهای کامپیوتری استفاده کرده باشید می توانید در صورت نیاز دوربین های مدار بسته جدیدی نصب نمائید. البته این افزایش تعداد دوربین ها تا زمانی که پهنای باند شبکه و قدرت پردازش سرور دچار خللی، نشود میسر بوده و در غیر این صورت می بایست پهنای باند مورد نیاز را برای دوربین های جدید در شبکه ایجاد نمود.

از دستگاه های سرور کامپیوتری علاوه بر استفاده در سیستم مدار بسته تحت شبکه به طور هم زمان می توان در چند کاربری دیگر نیز بهره ببرید اما دستگاه NVR به صورت اختصاصی برای استفاده در سیستم مدار بسته تحت شبکه طراحی شده و کاربرد دیگر ندارد.

در پایان باید اشاره نمود که به علت کمتر بودن هزینه و قیمت دستگاه های NVR، استفاده از این دستگاه ها در پروژه های کوچکتر رایج بوده و در صورت نیاز به افزایش تعداد دوربین های مدار بسته تحت شبکه در پروژه های گسترده تر، به ویژه نیاز دسترسی به امکانات خاص نرم افزاری، استفاده از سرورهای کامپیوتری به مراتب مناسب تر خواهند بود.

شرکت فرتاک گلوبال ویژن با داشتن مجوز رسمی از اتحادیه صنف دوربین های مداربسته همواره در تلاش است تا با تامین و فروش و اجرای سیستم های نظارتی و امنیتی به همراه ارائه قیمت رقابتی و ضمانت معتبر، مشتریان خود را وفادر به خود کنیم. پس با ما یا شماره 02188730400 در تماس باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی