اطلاعات تماس
  • 091295*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140101285821116506

در استارتاپ ویکند چه اتفاقی می افتد؟

کد: 140101285821116506

https://bit.ly/3El1Sfr

، (اخبار رسمی): شیوه ی ارائه ی این گردهمایی به این شکل است که به هر کدام از شرکت کننده هایی که ایده دارند شصت ثانیه وقت داده می شود تا کسب و کار خود را ارائه دهند و تلاش کنند تا دیگر شرکت کنندگان را به کار خود جذب کنند. در مراسم اختتامیه استارتاپ ویکند بهترین طرح ها و اجرا ها معرفی می شوند.

مزایا شرکت در استارتاپ ویکند

استارتاپ های ویکند مزایای زیادی را برای استارتاپ ها و تیم هایی که در آن شرکت می کنند، دارند. در ادامه به بیان مواردی از آن ها می پردازیم:

شبکه سازی

اولین مزایایی که شرکت در استارتاپ های ویکند به همراه دارد، شبکه سازی است. در طی این رویداد افراد مختلف در حرفه های مخنلف با هم آشنا می شوند و حتی بسیاری از تیم های موفق نیز از همین رویداد کنار هم جمع شده اند.

یادگیری تجربه و مهارت های جدید

اکثر کسانی که در این رویداد شرکت می کنند، تصوری از یک فضای چند بعدی ندارند. شرکت در استارتاپ ویکند چیز های جدید و تجربه های جدیدی را برای شما به همراه دارد. در این رویداد شما ایده خود را که فقط در ذهن به اجرا شدن و واقعی شدن آن فکر کرده اید، با کمک متخصصین و آشنایی با افراد در حوزه خود، به واقعیت تبدیل می کنید.

یافتن سرمایه گذار

همه ایده ها برای تجاری شدن و تبدیل به استارتاپ شدن نیازمند سرمایه هستند. استارتاپ ویکند فرصت مناسبی برای پیدا کردن سرمایه گذار است. در این رویداد سرمایه گذار های مختلفی شرکت می کنند و ارائه شما را تماشا می کنند و بهترین ایده ای که قابلیت تجاری سازی شدن دارد را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند.

دلایل شکست بازنده ها و موفقیت برنده ها در استارتاپ ویکند

طبیعتا اگر ایده ی شما مشکلی را حل نکند یا با نیاز ضروری مردم سر و کار نداشته باشد درصد شانس موفقیت شما هم کاهش پیدا می کند. خصوصا در داخل کشور و با توجه به سطح رفاه عموم مردم، اگر کالا یا خدمات شما استفاده ی روزانه ای نداشته باشد در اولویت های ابتدایی مردم قرار نمی گیرد و احتمال شکست آن بیشتر می شود.
به طور مثال می تواند به داستان بنیان گذار شرکت دراپ باکس یکی از استارتاپ های موفق اشاره کرد که روزی در بین سفر مشغول کار با لپتاپش بود و نیاز به فلشش پیدا کرد اما آن را جا گذاشته بود. او مدت ها پس از موفقیت شرکتش گفت: «آن موقع حس کردم هیچ کاری از دستم بر نمی آید و به خودم گفتم تا کی قرار است این وضع ادامه داشته باشه؟ دیگه نمیخواهم برایم تکرار بشود.» و دیدیم که چگونه آن مشکل را حل کرد.
از دیگر دلایل عدم موفقیت یک ایده می توان به نداشتن نوآوری ای در زمینه ی خود نام برد، به طور مثال اگر فکر تأسیس شرکتی را داشته باشید که عیناً همانند دیگر استارتاپ های موفق باشد در قدم اول و به صورت پیش فرض شانسی برای رقابت ندارید مگر اینکه خدمتی کامل تر و بی نقص تر از این شرکت را ارائه بدهید؛ به عبارتی اگر قصد موفقیت در عرصه ای را داشته باشید که قبل تر از ایده ی شما وجود داشته باشد باید دلیلی برای تمایز نسبت به رقبا به مردم عرضه کنید.

راه کار ساده برای تشکیل استارتاپ های موفق

همان طور که در مقاله پیدایش به آن اشاره شد در پدید آمدن هیچ فعالیتی نباید از ابتدا توقع سود دهی داشت و ساخت کسب و کاری نو نیاز بسیار به صبر دارد، بزرگ ترین سرمایه گذاران دنیا هم سالیان سال با شکست دست و پنجه نرم کردند و بعد از مدت زیادی به موفقیت رسیده اند. استیوجابز و بیل گیتس بارها ورشکسته شده اند و افرادی نظیر بنیان گذار kfc نزدیک به پانصد بار ایده ی خود را ارائه داده و شکست خورده است. اما هیچ کدام تسلیم نشدند و دست از تلاش برنداشتند، و چه بسا افراد زیادی که ایده های بکرشان در گرو ضعفشان شکست خورده و امروز اسم آن ها را نمی شنویم.
بخش مهمی که امروزه به افزایش توجه به ایده هایمان کمک می کند همین استارتاپ ویکندهاییست که سالانه برگذار می شود و می تواند به شکل گیری فضایی برای حقیقی شدن طرح های داخل ذهنمان کمک کند. به طور حتم باید تمام جوانب ایده را در نظر گرفت و سپس آن را ارائه داد تا درصد پذیرفته شدن بیش تری داشته باشد ولی در هر صورت بستر مورد نیاز ایده پردازی بسیار بیش تر از قبل در استارتاپ ویکند فراهم شده و آماده ی پذیرایی از این افراد است.

منبع: شتابدهنده پیدایش

https://peidaiesh.com/startup//

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 091295*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کارآفرینی و استارتاپ