اطلاعات تماس
  • 041328*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102246073118281

گریس چیست

گریس چیست

کد: 140102246073118281

https://bit.ly/39n1u4W

، (اخبار رسمی): گریس چیست

گریس چیست

تاکنون تعاریف متعددی از گریس ارائه شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

گریس یک ماده جامد یا نیمه جامد است که از مشتقات نفتی و صابون (یا ترکیبی از صابون های متعدد) با یا بدون پرکننده  تشکیل شده و برای مصارف خاصی استفاده می شود.

در تعاریف دیگر در زمینه گریس چیست برخی نیز چنین بیان می کنند که، گریس یک ماده جامد یا نیمه جامد است که از ترکیبی از پرکننده  در روغن تشکیل شده است.

البته می توان از مواد دیگری نیز در آن استفاده کرد که بر خواص آن بیفزاید.

گریس چیست؟ گریس روان کننده ای است که در ساختار خود از پرکننده استفاده می کند تا بتواند به قطعات متحرک بچسبد و تحت نیروی گرانش یا فشار کاری از قطعه جدا نشود.

چربی از مخلوط غلیظ کننده (صابون فلزی) با روان کننده (روغن) به دست می آید، با این حال هیدروکربن‌هایی که نفت را می‌سازند معمولاً بیش از ۳۰ اتم کربن ندارند.

برای تهیه روان کننده ابتدا صابون آهن مورد نیاز از ترکیب اسیدهای آمینه و قلیایی های فلزی (لیتیوم، سدیم یا کلسیم) تهیه می شود و سپس در دستگاه مخصوصی به روان کننده اضافه می شود.

برخی از انواع روان کننده های خاص صابون فلزی ندارند و از خاک ساخته می شوند، از کانی های بنتونیت برای کانسارها استفاده می شود.
این روغن برای روانکاری نواحی غیر چرب یا غیر ساینده استفاده می شود، برخلاف روغن‌های حمل‌ونقل، چربی‌ها عملکرد خنک‌کنندگی و تمیز کردن را ندارند.

بدون استفاده از سوخت نمی توانید انرژی زیادی مصرف کنید. اگرچه چربی در مقایسه با سایر مواد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما محتوای آن بسیار ارزشمند است و نمی توان آن را با مواد دیگر جایگزین کرد.

ادامه مقاله در https://lgas.shop/what-is-grace/

به نقل از لامع گستر ارس

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 041328*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید