اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140103236133218711

نحوه صحیح انتخاب کیف پول های ارز دیجیتال

نحوه صحیح انتخاب کیف پول های ارز دیجیتال

کد: 140103236133218711

https://bit.ly/3xQ3r3D

، (اخبار رسمی): بدون شک شما هم تا به حال عبارت کیف پول ارز دیجیتال به گوشتان خورده است یا حداقل یک بار هم که شده به دنبال انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران بوده‌اید

بدون شک شما هم تا به حال عبارت کیف پول ارز دیجیتال به گوشتان خورده است یا حداقل یک بار هم که شده به دنبال انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایران بوده‌اید. با ما باشید تا نحوه صحیح انتخاب کیف پول های ارز دیجیتال را با هم مرور کنیم.

ارزهای دیجیتال هم نوعی پول هستند و باید در جایی به اسم کیف پول ذخیره شوند. با این حال، کیف پول رمزارز با کیف پول‌های چرمی که در جیبمان می‌گذاریم زمین تا آسمان فرق می‌کنند. در این مقاله تصمیم داریم تا هرچه از نحوه ذخیره سازی ارز دیجیتال باید بدانید را به شما عزیزان ارائه دهیم.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

به زبان ساده، کیف پول ارز دیجیتال، نرم افزار یا سخت‌افزاری است که از ارز دیجیتال شما محافظت و آن را نگهداری می‌کند. کیف پول ارز دیجیتال در حقیقت همتای حساب بانکی شماست و به راحتی با آن می‌توانید به سایر حساب‌ها رمزارز ارسال کنید و یا از آنها دریافت نمایید.

یکی از آرمان‌های دنیای ارز دیجیتال، غیر متمرکزگرایی و حذف واسطه‌هایی چون بانک و دولت‌هاست، بنابراین، مسئولیت دارایی هر شخص در این حوزه بر عهده خودش است. در این حوزه یک اشتباه کوچک می‌تواند کل دارایی شما را از بین ببرد و به همین خاطر، شناخت کیف پول‌ها و پیدا کردن بهترین کیف پول ارز دیجیتال ضروری است.

اما کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟ هدف این مقاله تخصصی کردن بحث نیست چرا که هرچه این موضوع تخصصی‌تر بشود، بدون شک مخاطبین آن هم کمتر خواهند شد. از منظر فنی، وقتی که شما با کیف پول ارز دیجیتال تراکنشی انجام می‌دهید، کیف پول درخواست شما را به عنوان یک واسطه به شبکه می‌فرستد و در نهایت مالکیت نهایی رمزارزها مشخص می‌شود.

بر خلاف کیف پول‌های جیبی که همه داریم، کیف پول‌های ارز دیجیتال به معنای واقعی کلمه در خود رمزارز ذخیره نمی‌کنند. نحوه کار آنها درست مثل کارت‌های اعتباری است و تنها مالکیت مقداری پول را در خود نگهداری می‌کنند. این کار با نگهداری کلید عمومی و کلید خصوصی شما صورت می‌گیرد.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

تا اینجا فهمیدیم کیف پول ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می‌کند. البته باید بگوییم توضیح چگونگی کار کردن کیف پول‌های دیجیتال به این راحتی‌ها نیست ولی همین که با انواع کلیدها و تفاوت آنها با آدرس آشنا شوید کار شما را راه می‌اندازد.

بنا به نیاز هر کاربر، کیف پول‌های دیجیتال متعددی در بازار وجود دارد. کیف پول‌های دیجیتال بر اساس نوع دسترسی و دستگاهی که در آنها کیف پول اجرا می‌شود به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

کیف پول موبایل:

به صورت یک برنامه روی تلفن همراه شما نصب می‌شوند. از جمله این کیف پول‌ها می‌توان به تراست ولت اشاره کرد.شایان ذکر است ما آموزش کامل تراست ولت را در داموندمگ برای شما فراهم کرده‌ایم که به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید.

کیف پول تحت وب

کیف پول‌های تحت وب مثل نسخه وب تلگرام یا واتسپ عمل می‌کنند و بر روی یک سایت پیاده‌سازی شده‌اند. شما می‌توانید با مرورگرها به این کیف پول‌ها دسترسی داشته باشید.

کیف پول دسکتاپ

همانطور که حدس می‌زنید، این کیف پول‌ها نرم‌افزارهایی هستند که روی کامپیوترهای شخصی و سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس نصب می‌شوند. از جمله این کیف پول‌ها می‌توان به اکسودوس اشاره کرد.

افزونه مرورگر

این کیف پول‌ها به صورت افزونه روی مرورگر شما نصب می‌شوند. از مشهورترین کیف پول‌هایی که به صورت افزونه مرورگر عرضه شده‌اند می‌توان به متامسک اشاره کرد. البته متامسک برای موبایل نیز عرضه شده و شما می‌توانید آموزش نصب کیف پول متامسک اندروید را در صرافی رمز ارز داموند بخوانید.

کیف پول سخت‌افزاری

دستگاه‌های سخت‌افزاری مانند فلش مموری هستند که برای ذخیره سازی امن دارایی‌های دیجیتال به کار گرفته می‌شوند.در صورتی که می‌خواهید سرمایه هنگفتی به این بازار وارد کنید حتما از کیف پول سخت‌افزاری استفاده نمایید.

کیف پول کاغذی

این کیف پول با بقیه کیف پول‌ها فرق می‌کند! در حقیقت در کیف پول‌های کاغذی کلید خصوصی یا عبارت بازیابی شما روی کاغذ چاپ شده است.

کلام آخر

بدیهی است که نتوان کل مقوله کیف پول دیجیتال را در یک مقاله خلاصه کرد. با این حال، سعی کردیم بنا بر سیاست محتوایی تیم داموند، به طور خلاصه و به دور از هرگونه حاشیه‌پردازی آنچه که باید از کیف پول ارز دیجیتال و نحوه ذخیره‌سازی را بدانید به شما منتقل کنیم.

صرافی ارز دیجیتال داموند، تیمی از نخبگان حوزه کریپتو و رمزارز را گرد هم آورده تا شما را در این مسیر همراهی کنند. همکاران ما در داموند در تلاشند تا شما را از آخرین وقایع و اخبار حوزه ارز دیجیتال مطلع سازند. علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید در داموندمگ سیر تا پیاز کریپتو را به صورت رایگان در طریق مقالات آموزشی را یاد بگیرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار