اطلاعات تماس
  • 041328*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105086324418281

بهترین نشت گیر سیلندر و رادیاتور

کد: 140105086324418281

https://bit.ly/3Jfe7N2

، (اخبار رسمی): اگر ترموستات خودرو خراب شده باشد، آب رادیاتور از قسمت زیرین آن به بیرون نشت می‌کند.

بهترین نشت گیر سیلندر و رادیاتور
نشت گیر

نشت گیر را از لامع گستر ارزان تر بخرید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید♥

بهترین نشت گیر سیلندر

یکی از مشکلات رایج رادیاتورها، کم شدن آب آن است. در حالت معمول آب رادیاتور هر سال یک بار باید تعویض شود. اما اگر به طور غیر عادی آب رادیاتور کم شود، باید علت آن را تشخیص داده و در صدد رفع آن برآمد.

چک کردن درب رادیاتور


 
باید دانست یکی از عوامل کم شدن آب رادیاتور در برخی از خودرو‌ها همانند پژو ۴۰۵، خراب بودن درب رادیاتور است. درب رادیاتور از دو سوپاپ فشار و خلا تشکیل شده است. کارکرد این دو سوپاپ سبب آن می‌شود تا آب رادیاتور بخار نشود. حتی در صورت سالم بودن درب رادیاتور، اگر در جای خودش به درستی بسته نشود هم سبب نشت آب رادیاتور به بیرون و کم شدن آن می‌شود.
 
چک کردن شلنگ‌های رادیاتور
 
شلنگ‌های رادیاتور به مرور زمان دچار فرسودگی و خوردگی می‌شود و در این حالت نشتی آب رادیاتور و کم شدن آن را در پی دارد. از این رو برای جلوگیری از کم شدن آب رادیاتور چک کردن شلنگ‌ها به منظور سالم بودن آن‌ها ضروری است.
 
چک کردن فن خودرو
 
اگر بنا به عللی فن خودرو دچار مشکل و خرابی شده باشد و نتواند به درستی حرارت موتور خودرو را کاهش دهد، در این حالت اتفاقی که می‌افتد جوش آوردن موتور است که سرریز شدن آب رادیاتور یکی از پیامد‌های آن است. پس برای جلوگیری از چنین پیامدی، چک کردن مرتب قن خودرو الزامی است.
 
چک کردن قمقمه آب رادیاتور
 
وظیفه قمقمه آب این است در مواقعی که آب درون رادیاتور کم باشد، رادیاتور برای جبران این کمبود آب، از آب ذخیره در قمقمه استفاده می‌کند.
 
اگر قمقمه آب رادیاتور دچار خرابی شده باشد هم می‌تواند سبب کم شدن آب رادیاتور شود. زیرا ترک برداشتن بدنه قمقمه یا بسته نشدن درست درب آن سبب تخلیه آب آن می‌شود و در این صورت رادیاتور با کمبود آب مواجه می‌شود. پس چک کردن این قطعه هم می‌تواند جلوی کم شدن آب رادیاتور را بگیرد.
 
چک کردن سیلندر
 
بروز مشکلاتی از جمله بلوک شدن سیلندر و یا تغییر شکل سرسیلندر از جمله عللی است که می‌تواند سبب کم شدن آب رادیاتور شود. به این حالت که آب رادیاتور به درون سیلندر و یا خارج از مجرای آب در سیلندر نشت می‌کند و همین مساله سبب کم شدن آب آن می‌شود. برای جلوگیری از کم شدن آب رادیاتور به علت خرابی سیلندر و سرسیلندر چک کردن آن برای اطلاع از خرابی آن ضروری است.
 
چک کردن ترموستات
 
اگر ترموستات خودرو خراب شده باشد، آب رادیاتور از قسمت زیرین آن به بیرون نشت می‌کند. وظیفه ترموستات این است که دمای موتور را تا میزان تعادل آن کاهش دهد. میزان دمای تعادل برای کارکرد مفید موتور در حدود ۹۵ درجه است و در صورت خرابی ترموستات، میزان دمای موتور به شدت بالا می‌رود و پیامد آن جوش آوردن موتور و سرریز شدن آب رادیاتور است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 041328*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی