اطلاعات تماس
  • 093613*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140106066383419146

ابزارهای مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

کد: 140106066383419146

https://bit.ly/3wCfrVj

، (اخبار رسمی): نقاشی ساختمان یکی از مهارت‌هایی است که سالیان سال توسط نقاشان انجام می‌شود. به بیانی، جز قلمو ابزار خاصی نداشتند تا اینکه به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای متفاوت و متعددی به این صنعت اضافه شد که کار را راحت‌تر و سریع تر کرد.

ابزار های مورد نیاز برای نقاشی ساختمان
خرید رنگ و ابزار هنری

امروز میخواهیم به صورت مختصر ابزار و وسایل مورد نیاز نقاشی ساختمان را به شما معرفی کنیم. می‌کوشیم این ابزار را به ترتیب مراحل رنگ آمیزی ساختمان به شما معرفی کنیم.

سمباده

از ابزار مهم و معروف برای شروع رنگ آمیزی میتوان به سمباده ها اشاره کرد. این برگه ها زبر که در گرید ها و شماره های متفاوت به نسبت زبر بودن و نرم بودنشان به بازار عرضه شده اند یکی از ابزار های لازم و مهم نقاشی استند.

از کاربرد های این برگه ها قبلا هم تو مطالب دیگه اشاره کردیم ولی الان به طور کامل میخواهیم توضح بدیم براتون. سمباده ها رو عموما یک مرحله قبل از رنگ آمیزی روی سطوحی که از قبل رنگ شده است استفاده میکنند تا خراش هایی روی سطح و رنگ قبلی ایجاد کند تا رنگ جدید به راحتی به سطح بچسبد و در اصطلاح لیز نخورد.

نکته:

شماره سمباده مورد نیاز این مرحله اگر سطح شما دیوار بود بهتر است ما بین 80 تا 150 باشد.

اگر سطح شما چوب بود بهتر است از شماره های 150 تا 400 استفاده کنید.

ولی اگر سطح شما گچی بود و رنگ نداشت نیاز به این کار نیست.

در ادامه مراحل بعدی رنگ آمیزی اگر سطح شما نیاز به بتونه و درزگیری داشت بعد از اینکه این کار را با بتونه مخصوص انجام دادید باید زمان بدید تا بتونه به طور کامل خشک شود و سپس روی سطحی که بتونه استفاده کردید رو به خوبی سمباده میکشید تا سطح مورد نظرتون با بقیه دیوار یکدست و صاف شود.

برای انجام این مرحله هم بهتر است از سمباده های زبر استفاده کنید (البته نه به زبری مرحله اول)

تا اینجا مهم ترین مراحلی که سمباده استفاده میشود رو خدمتتون عرض کردیم ولی به گفته بعضی از نقاشان حرفه ای و ممتاز این صنعت یک جای دیگه هم کاربرد داره.

شما زمانی که دیوار را رنگ آمیزی میکنید حداقل باید این کار را تا 3 بار تکرار نمیایید.و نکته ای که خیلی از اساتید روش تاکید دارند این است که بین هر بار رنگ آمیزی بعد از خشک شدن اون لایه رنگ از سمباده نرم استفاده کنید و تمام سطح رو سمباده کنید تا سطحی یکدست و نرم داشته باشید. با رعایت این نکته متوجه میشید که اثر نهاییتون چقدر عالی و بی نظیر میشود.بهتر است برای این مرحله از سمباده 280 تا600 استفاده کنید.

کاردک و لیسه

یکی از ابزار های مهمی که در مراحل ابتدایی رنگ آمیزی استفاده میشود کاردک است که به معرفی آن میپردازیم.

کاردک و لیسه

کاردک‌ها و لیسه‌ها ابزاری استند متشکل از یک صفحه فلزی و دسته ای که به آن متصل است. این ابزار کاربرد های گوناگونی دارد که از مهم ترینش میتوان به بتونه و ماستیک کردن دیوارها و سطوح متفاوت اشاره کرد.

کاردک‌ها عموما در سایز های متفاوت ساخته میشوند تا بتوانند برای هر سطحی مناسب باشند و استفاده از آن ها راحت تر باشد. دسته این محصولات در بعضی از مدل ها از پلاستیک است و در مدل‌های دیگر از چوب است و اخیرا دسته دیگری هم به این خانواده اضافه شده است که به آن دسته تلفیقی میگویند که ترکیبی از چوب و پلاستیک میباشد. جنس ورق فلز این کاردک ها با هم متفاوت است. برخی از آن ها از ورق انعطاف پذیر ساخته شده اند و برخی دیگر از ورق سفت و محکم که کاربرد خودش رو دارد.

از کاردک هایی که انعطاف پذیر تر استند برای ماستیک کردن دیوار ها و بتونه کردن کنار درب ها و پنجره ها استفاده میشود و از کاردک هایی که سفت تر استند و انعطاف پذیری کمی دارند برای تراشیدن و کندن و تمیز کاری استفاده میشود. نوعی دیگر از این کاردک ها در بازار موجود است که از استیل ساخته میشوند و روکش مناسبی دارند و مورد تایید اداره بهداشت میباشد تا از آن ها بتوانند در زمینه آشپزی استفاده کنند. پس حتما قبل از خرید از مناسب بودن کاردک برای استفاده در موارد آشپزی مطمئن شوید.

قلمو

قلمو ابزاری است نام آشنا برای تمامی عموم مردم جامعه، زیرا از زمان کودکی اکثر ما با قلمو برای رنگ آمیزی نقاشی‌های مثل آبرنگ و … کار کرده ایم و کم و بیش با این ابزار آشنا استیم.

قلمو از زمان قدیم کاربردهای متفاوتی داشته است، کاربرد اصلی و قدیمی این محصول برای رنگ آمیزی دیوارها و سطوح مختلف بوده است و به مرور زمان برای مسائل دیگری  از جمله کار های هنری و آشپزی و شرینی پزی و حتی نظافت استفاده شده است

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 093613*****
[نمایش اطلاعات]