کد: 1395033057615430

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل خبر داد

تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپن و کره

کد: 1395033057615430

https://goo.gl/hfY5ES

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل خبر داد تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپنی ها و کره ای ها مدیرعامل شرکت شرکت پتروشیمی بین الملل از مذاکرات مقدماتی برای تامین منابع مالی 520 میلیون یورویی به شکل کوتاه مدت خبر داد.

تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپنی ها و کره ای ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP) عیسی مشایخی اظهار داشت: مذاکرات مقدماتی برای تامین منابع مالی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در حال نهایی شدن است و به محض حصول اطمینان از امکان استفاده از منابع در آینده اطلاع رسانی می شود.

وی گفت: این مذاکرات درباره رقمی حدود 520 میلیون یورو و از طریق دو شرکت ژاپنی و کره ای است.

مشایخی یادآور شد: به منظور استفاده از خطوط اعتباری میان کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن با وجود تمایل هلدینگ خلیج فارس به استفاده از خطوط اعتباری مفروض، ضرورت اجازه استفاده از خطوط اعتباری توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی با نظارت بانک مرکزی در قالب ضمانت دولتی وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این که هلدینگ خلیج فارس یک شرکت خصوصی است و خطوط اعتباری مذکور به شکل ضمانت دولتی است، منتظر اجازه استفاده از این خطوط برای شرکت هلدینگ خلیج فارس هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل تصریح کرد:در مقطع کنونی خط اعتباری کره جنوبی با ایران به مبلغ 13 میلیارد یورو است که با سفر مقامهای آن کشور در پایان ماه مه تعیین شد.

به گفته وی، خط اعتباری ژاپن قرار است در ماه اوت به میزان برآوردی 10 میلیارد یورو باشد.

### پایان خبر رسمی

درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.