اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033057615430

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل خبر داد

تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپن و کره

کد: 1395033057615430

https://goo.gl/hfY5ES

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل خبر داد تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپنی ها و کره ای ها مدیرعامل شرکت شرکت پتروشیمی بین الملل از مذاکرات مقدماتی برای تامین منابع مالی 520 میلیون یورویی به شکل کوتاه مدت خبر داد.

تامین منابع مالی پتروشیمی بین الملل از سوی ژاپنی ها و کره ای ها

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP) عیسی مشایخی اظهار داشت: مذاکرات مقدماتی برای تامین منابع مالی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در حال نهایی شدن است و به محض حصول اطمینان از امکان استفاده از منابع در آینده اطلاع رسانی می شود.

وی گفت: این مذاکرات درباره رقمی حدود 520 میلیون یورو و از طریق دو شرکت ژاپنی و کره ای است.

مشایخی یادآور شد: به منظور استفاده از خطوط اعتباری میان کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن با وجود تمایل هلدینگ خلیج فارس به استفاده از خطوط اعتباری مفروض، ضرورت اجازه استفاده از خطوط اعتباری توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی با نظارت بانک مرکزی در قالب ضمانت دولتی وجود دارد.

وی گفت: با توجه به این که هلدینگ خلیج فارس یک شرکت خصوصی است و خطوط اعتباری مذکور به شکل ضمانت دولتی است، منتظر اجازه استفاده از این خطوط برای شرکت هلدینگ خلیج فارس هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل تصریح کرد:در مقطع کنونی خط اعتباری کره جنوبی با ایران به مبلغ 13 میلیارد یورو است که با سفر مقامهای آن کشور در پایان ماه مه تعیین شد.

به گفته وی، خط اعتباری ژاپن قرار است در ماه اوت به میزان برآوردی 10 میلیارد یورو باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته