اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033157965430

تشریح دستاوردهای برجام در صنعت نفت

برجام درهای قاره سبز را به روی نفت ایران باز کرد

کد: 1395033157965430

http://j.mp/28IffX2

، تهران , (اخبار رسمی): اجرای برجام مقاصد صادرات نفت خام ایران را که در دوران تحریمها تنها به پنج کشور محدود شده بود، افزایش داد و غربیها را مشتری نفت ایران کرد.

برجام درهای قاره سبز را به روی نفت ایران باز کرد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت نفت ، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت در گزارشی اهم دستاوردهای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در صنعت نفت را تشریح و اعلام کرد: مجموع صادرات نفت خام و میعانات گازی کشور در فروردین ماه سال 1395 نسبت به استقرار دولت یازدهم (6 ماه نخست سال 1392) بیش از 2 برابر شده است.

در بخشی از این گزارش به مقاصد فروش نفت ایران اشاره شده، آمده است: پیش از اجرای برجام محموله های نفت خام ایران تنها به پنج کشور صادر می شد، اما اجرای برجام سبب شد ایران فروش نفت به بازارهای اروپایی را که پیش تر در آنها حضور داشته است را ازسرگیرد؛ روسیه، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، یونان و حتی شرکتهایی مانند توتال و شل مشتریان نفت ایران شدند.

فراهم شدن امکان اجاره مخازن برای ذخیره سازی نفت خام و میعانات گازی در خارج از کشور، رفع کامل موانع برای شرکت ملی نفتکش ایران و امکان تردد نفتکشهای این شرکت به همه نقاط برای انتقال نفت خام، آزاد شدن وجوه مسدود شده ایران در کشورهای خارجی، رفع مشکلات خرید کالاهای حساس تحریمی بویژه برای طرحهای توسعه میدانهای مشترک، علاقمندی شرکتهای معتبر خارجی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف صنعت نفت از دیگر دستاوردهای اجرای برجام در صنعت نفت است.

در این گزارش همچنین عنوان شده است: پس از اجرای برجام مذاکرات متعددی با شرکتهای معتبر اروپایی، روسی، چینی، ژاپنی، کره ای و هندی برای پروژه های بزرگ نفت و گاز کشور انجام شده که برخی از این  مذاکرات منجر به امضای چند توافقنامه با شرکتهای معتبر بین المللی شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته