اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040158425430

با ارسال روزانه 22 میلیون مترمکعب

صادرات گاز به ترکیه 11 درصد افزایش یافت

کد: 1395040158425430

http://j.mp/28PfCl9

، تهران , (اخبار رسمی): حجم صادرات گاز به کشور ترکیه از ابتدای امسال تاکنون با 11 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به بیش از 1,8 میلیارد مترمکعب رسید.

صادرات گاز به ترکیه 11 درصد افزایش یافت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت نفت، سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: طی 86 روز امسال به طور متوسط روزانه 21,5 میلیون مترمکعب گاز به کشور ترکیه ارسال شده است.

 عبدالرضا ابراهیمیان با اشاره به حجم تزریق گاز به مخازن نفتی اظهار کرد: در بازه زمانی یادشده میزان تزریق گاز به مخازن نفتی از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده و به چهار میلیارد و 540 میلیون مترمکعب رسید.

وی اعلام کرد: این میزان تزریق گاز به مخازن نفتی، 500 میلیون متر مکعب بیشتر از برنامه مصوب شرکت ملی نفت ایران بوده و سبب صیانت از مخازن نیز خواهد شد.

سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در ادامه به برداشت گاز از منابع اشاره کرد و گفت: حجم برداشت گاز از منابع طی 86 روز امسال با پنج درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به طور متوسط روزانه 551 میلیون مترمکعب بوده است.

 وی ادامه داد: در بازه زمانی یادشده، میزان مصرف گاز طبیعی در بخش‌ خانگی، تجاری و صنایع کوچک به‌طور متوسط 196 میلیون مترمکعب در روز بوده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال 9 درصد رشد داشته است.
 
سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، میزان مصرف گاز طبیعی نیروگاههای کشور در 86 روز امسال را به طور میانگین 172 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: حجم مصرف گاز در بخش صنایع کشور در بازه زمانی یادشده با چهار درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال به 98 میلیون مترمکعب رسیده است.
 
ابراهیمیان ادامه داد: در 86 روزه ابتدایی امسال، حدود 95 درصد سوخت مصرفی نیروگاهها از طریق گاز طبیعی تامین شده است.
 
وی افزود: پارسال در مجموع حدود 83 درصد از سوخت نیروگاهها با گاز طبیعی تامین شد و تا پایان سال نیز پیش‌بینی می‌شود 93 درصد از سوخت مورد نیاز نیروگاهها توسط گاز طبیعی تامین شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته