اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258725442

شاه‌کلید اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف است

کاهش منابع آبی منشأ بروز ریز گردها در کشور

کد: 1395040258725442

http://j.mp/28UBZ8I

، تهران , (اخبار رسمی): اگر همه ما در خصوص برداشت از منابع آبی و مدیریت مصرف آب تلاش کنیم این اتفاقات رخ نمی‌دهد وگرنه اگر دولت مدبرانه‌ترین برنامه‌ها را پیاده‌سازی کند ولی مردم در کنار دولت نباشند و التزام عملی دوطرفه وجود نداشته باشد قطعاً نمی‌توانیم بر مشکلات زیست‌محیطی فائق آییم.

کاهش منابع آبی منشأ بروز ریز گردها در کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت نیرو،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یکی از شاه‌کلیدهای اقتصاد مقاومتی را اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره‌وری دانست و گفت: با مدیریت مصرف هم می‌توانیم اقدامات مؤثر و عملی برای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و هم می توانیم به مبارزه با ریزگردها برویم. 
"عبدالحمید توکلی‌بینا" همزمان با نخستین روز هفته صرفه‌جویی در مصرف آب در سخنانی با اشاره به اینکه واقعیت کمبود آب در کشور را دیر به مردم گفتیم، اظهار داشت: امروز نتیجه این واقعیت‌ها را لمس می‌کنیم که بروز ریز گردها نیز یکی از دلایل بحران آب است که سلامت انسان را تهدید می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه مدیریت مصرف یک مسئله اساسی در دنیا است، خاطرنشان کرد: اگر به این موضوع مهم توجه نکنیم روز به روز سلامت خودمان را به چالش می‌کشیم.
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه بخش عمده‌ای از سلامت مردم از طریق آب تأمین می‌شود، تصریح کرد: اگر از منابع آب صیانت نکنیم قطعاً در سال‌های آینده اوضاعی بحرانی‌تر از گذشته خواهیم داشت.
وی یکی از شاه‌کلیدهای اقتصاد مقاومتی را اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره‌وری عنوان کرد و ابراز داشت: با مدیریت مصرف هم می‌توانیم اقدامات مؤثر و عملی برای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و هم توانیم به مبارزه با ریز گردها برویم.
توکلی بینا با اشاره به اینکه همه در خصوص ریز گردها در کشور مقصر هستند گفت: هم مسئولان در زمینه برنامه‌ریزی و جلوگیری از برنامه‌ریزی‌های غلط و هم مردم به دلیل عدم مدیریت مصرف، افزایش بی‌رویه آب منابع زیرزمینی، افزایش برداشت‌های غیرمجاز در این زمینه مسئول هستند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته