اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040258795442

وزیر نیرو در آیین پایانی جشنواره "گزارش یک نگرانی":

با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند

کد: 1395040258795442

http://j.mp/28OTFDK

، تهران , (اخبار رسمی): از 40 سال قبل هر ایرانی سالانه بیش از 7500 مترمکعب آب تجدیدشونده در اختیار داشت، ولی در زمان حاضر این میزان به کمتر از 1400 مترمکعب کاهش یافته است.

با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) وزیر نیرو در آئین پایانی جشنواره گزارش یک نگرانی گفت: با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند و ما باید منابع موجود آب را قدر بدانیم.
"حمید چیت چیان" در آئین پایانی دومین جشنواره فیلم و عکس موبایلی، گزارش یک نگرانی با رویکرد نگاه مردمی به بحران کمبود آب، با بیان این مطلب گفت: ضمن اینکه به‌خاطرهر قطره بارانی که می‌بارد به درگاه خداوند شکرگزار هستیم، اما دانستن این نکته نیز ضروری است که با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند.
وی با بیان این مطلب که آب مسئله حیات انسان‌ها است و مسائل آن مربوط به یک سازمان و وزارتخانه نیست، گفت: آب موضوع حیات و زندگی و بقای تمدن یک ملت بخصوص مردم ایران در این پهنه خاکی است که به شدت مورد توجه است.
چیت‌چیان اظهار داشت: از 40 سال قبل هر ایرانی سالانه بیش از 7500 مترمکعب آب تجدیدشونده در اختیار داشت، ولی در زمان حاضر این میزان به کمتر از 1400 مترمکعب کاهش یافته و منابع آبی نیز، با افزایش مصرف و میزان سرانه در اختیار هر ایرانی، روز بروز محدودتر می‌شود.
وی با اشاره به نظریه سازمان ملل مبنی بر اینکه تمام انسان‌هایی که در طول سال کمتر از 1500 مترمکعب آب تجدید پذیر در اختیار دارند در مرحله بحران بسر می‌برند، افزود: ما از این وضعیت عبور کرده‌ایم و هم اکنون در مرحله بحران هستیم.
وزیر نیرو با اشاره به بارندگی‌های خوبی که در سال آبی جاری داشتیم، گفت: عده ای می گویند که با این میزان بارش نبایستی بحران آب داشته باشیم ولی در پاسخ به آن‌ها باید گفت، ضمن اینکه بخاطر هر قطره بارانی که می‌بارد به درگاه خداوند شکرگزار هستیم، اما دانستن این نکته نیز ضروری است که با یک سال بارندگی شرایط تغییر نمی‌کند.
وی با بیان اینکه ما باید قدر نعمت‌های خدایی را بدانیم و در تمام موارد بخصوص آب، از اسراف بپرهیزیم، خاطر نشان کرد: آب در فرهنگ ما یک شی مقدس است و تک تک ما از مسئولان، مدیران، کارمندان، هنرمندان، کشاورزان و شهروندان موظف هستیم ضمن مصرف درست آب، از این مایه حیاتی و ارزشمند پاسداری کنیم.
چیت‌چیان با تقدیر از آثار خلق شده توسط هنرمندان در دومین جشنواره فیلم و عکس موبایلی، گزارش یک نگرانی با رویکرد نگاه مردمی به بحران کمبود آب گفت: هنرمندان به این مسئولیت انسانی توجه دارند و با ورود به مقوله آب، با خلاقیت فکری و خلق آثار هنری توانسته‌اند سایر انسان‌ها را با مسئولیت‌های خود آشنا کنند.
پیش از سخنان وزیر نیرو،"سید جواد رضویان" دبیر دومین جشنواره فیلم و عکس موبایلی، گزارش یک نگرانی با رویکرد نگاه مردمی به بحران کمبود آب، در گزارشی تعداد آثار هنری در این جشنواره را 10 هزار عنوان ذکر کرد و افزود: از این بین 100 عکس و 30 فیلم به عنوان آثار برگزیده، توسط هیئت داوران انتخاب شدند که مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته