اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040259025430

معاون وزیر نفت:

سامانه الکترونیکی کالا در 2 شرکت اصلی وزارت نفت عملیاتی شد

کد: 1395040259025430

https://goo.gl/6yGMNF

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر نفت گفت: سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران عملیاتی شد.

سامانه الکترونیکی کالا در 2 شرکت اصلی وزارت نفت عملیاتی شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP) محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و سرپرست معاونت مهندسی وزارت نفت از استقرار کامل سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت در 2 شرکت اصلی تابعه این وزارتخانه خبر داد و گفت: از اول تیرماه امسال و با عملیاتی شدن این سامانه، تامین تمام کالاهای مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران باید از طریق سامانه الکترونیکی تامین کالا صورت گیرد.

وی با بیان این که بخش عمده ای از کار استقرار سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت در شرکت ملی گاز ایران  و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران نیز انجام شده است، ابراز امیدواری کرد که از اول مردادماه امسال، سامانه کالا در این 2 شرکت نیز عملیاتی شود.

مقدم با اشاره به گستردگی و پیچیدگی استقرار چنین سامانه ای در سطح صنعت نفت گفت: استفاده از سامانه کالا، شفاف سازی، روان سازی، تسریع و کاهش هزینه فرایندها را به دنبال خواهد داشت.

وی یادآور شد: ارتقای سامانه و افزایش قابلیت های آن در دستور کار قرار دارد و به موازات استفاده از قابلیت های سامانه، مشکلات احتمالی به منظور رفع و ارتقای کیفی آن شناسایی و رفع خواهد شد. 

معاون وزیر نفت با یادآوری سهم حدود 65 درصدی هزینه های تامین کالا از هزینه های پروژه، تصریح کرد: درنظر داریم در مراحل بعدی کار، استفاده از سامانه را با هدف نظارت بهتر کارفرما و مدیریت مناسب تر هزینه ها، به طرح ها نیز تعمیم دهیم.

بر پایه این گزارش، با تصمیم شورای معاونان وزارت نفت و دستور اکید وزیر، همه شرکت های تابعه این وزارتخانه موظف شده اند همه معاملات خود را از سامانه های موجود به سامانه جدید تامین کالا منتقل کنند و معاملات خود را صرفا از طریق این سامانه انجام دهند. شفاف سازی معاملات، جلوگیری از موازی کاریها، شناسایی و دسترسی بهتر به سازندگان داخلی تجهیزات و کالاهای صنعت نفت و در مجموع، بهبود فرایند تامین کالا از جمله اهداف استقرار سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت است. این سامانه هم اکنون در شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به طور کامل مستقر و عملیاتی شده است و پیش بینی می شود تا پایان تیرماه امسال در شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران نیز عملیاتی شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته