اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040559255430

در سه ماه نخست امسال

16 طرح عمرانی در مناطق نفتخیز به بهره برداری رسید

کد: 1395040559255430

http://j.mp/28SDvFv

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران گفت: در سه ماه نخست امسال 16 طرح عمرانی امورعام المنفعه وزارت نفت به بهره برداری رسید.

16 طرح عمرانی در مناطق نفتخیز به بهره برداری رسید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت نفت، محسن امیریان با اشاره به این که امسال طرحهای عمرانی اولویت دار عام المنفعه وزارت نفت درقالب برنامه ملی اقتصاد مقاومتی با تامین اعتبار سه هزار و 400 میلیارد ریال در مناطق نفتخیز و محروم جنوب و جنوب غربی کشور در حال اجراست گفت: بنا داریم با برنامه ریزیهای انجام شده ظرفیت اجرای پروژههای عمرانی در مناطق نفتخیز را تا 700 هزار میلیارد ریال در همه بخشها از جمله ساخت جاده، ساخت بیمارستان، ورزشگاه و آبرسانی به شهرهای محروم افزایش دهیم.

وی افزود: در سه ماه نخست امسال 16 طرح عمرانی امورعام المنفعه شرکت ملی نفت ایران در 8 استان کشور از جمله ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس، کرمانشاه، کهگیولیه و بویر احمد و کردستان و خراسان رضوی با بیشترین فراوانی به بهره برداری رسید.

مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیز با بیان این که این تعداد طرح عمرانی با هزینه 167 میلیارد و 625 میلیون ریال تکمیل و به بهره برداری رسیده است گفت: این طرحهای عمرانی در قالب مصوبات سفر مقام معظم رهبری ، مصوبه های دولت و به درخواست نمایندگان مجلس حوزه های انتخابیه انجام شده است.

امیریان از مهمترین طرحهای عمرانی تکمیل شده در سه ماه نخست امسال را کمک به ساخت ساختمان دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ساخت دبیرستان دخترانه هرسین، کمک به احداث سالن ورزشی لامرد، رفع مشکلات شهرستان اندیمشک، ساخت مدرسه علمیه امام علی اهواز عنوان کرد.

وی یادآور شد: در این مدت هشت طرح عمرانی عامل المنفعه دراستانهای خوزستان و کرمانشاه با بیشترین فراوانی با اعتبار 115 میلیارد ریال اجرا شد.

مدیر نظارت بر طرحهای عمرانی مناطق نفتخیزکشور، توسعه زیر ساختهای عمرانی ایران را بستر مهم و مناسبی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهارکرد: در صدد هستیم با مدیریت منابع در برنامه توسعه ششم کشور و حرکت در مسیر چشم انداز 1404 به توسعه در بخش های مختلف کشور دست یابیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته