اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040559385442

کولر آبی گزینه مناسب برای مناطق خشک

کد: 1395040559385442

https://goo.gl/hx3y8N

، تهران , (اخبار رسمی): معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: با توجه به اقلیم خشک و پائین بودن میزان رطوبت نسبی در استان سمنان، گزینه مناسب سرمایش برای این استان کولرهای آبی است.

کولر آبی گزینه مناسب برای مناطق خشک

کولرهای آبی به نسبت کولرهای گازی، حدود چهار برابر کمتر برق مصرف می‌کند.

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمد غنی‌پور" با اشاره به افزایش بار مصرف برق استان سمنان در اثر استفاده از تجهیزات سرمایشی ساختمان‌ها اظهار کرد: مقدار انرژی مصرفی سامانه‌های سرمایشی استان در تابستان سال قبل، به میزان 83  میلیون و 520 هزار کیلووات ساعت برآورد شده است.
وی با بیان این که صرفه‌جویی حداقل 10 درصدی مشترکان استان در مصرف برق وسایل برودتی، تأثیر مناسبی در کاهش پیک بار استان خواهد داشت، گفت: با این میزان صرفه جویی، 8 میلیون و 352 هزار کیلووات ساعت انرژی در استان مدیریت خواهد شد.
وی تصریح کرد: با توجه به این که اوج بار استان علاوه بر ساعات اولیه شب به ساعات بین 11 صبح الی 15 بعد از ظهر نیز تسرّی پیدا کرده، صرفه‌جویی حداقل 10 درصدی توسط مشترکان یک ضرورت محسوب می شود.
وی افزود: کولرهای آبی به نسبت کولرهای گازی، حدود چهار برابر کمتر برق مصرف می‌کنند و به دلیل اقلیم خشک و پائین بودن میزان رطوبت نسبی در استان، استفاده از کولرهای آبی توصیه می‌شود.
غنی‌پور خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های تبریدی با رده انرژی بالا، سرویس دوره ای تجهیزات سرمایشی، عایق کاری کانال کولر، نصب سایه بان بر روی کولر و استفاده از دور کُند آن، از جمله مهم‌ترین راهکارهای مدیریت مصرف برق در این بخش به شمار می رود.
 
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته