اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040659775442

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی هرمزگان خبر داد

ساخت 11 آب‌ شیرین‌کن برای رفع کم‌ آبی 100 روستا

کد: 1395040659775442

https://goo.gl/js813b

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از ساخت 11 آب شیرین‌کن جدید در استان هرمزگان و رفع کم‌آبی بیش از 100 روستای این استان تا پایان سال 96 خبر داد.

ساخت 11 آب‌ شیرین‌کن برای رفع کم‌ آبی 100 روستا

 

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عبدالحمید حمزه‌پور" بیان کرد: یکی از عمده مشکلات بخش روستایی کمبود آب در برخی از مناطق استان است که تمام تلاش خود را برای رفع این مشکلات با استفاده از بخش خصوصی به کار بسته‌ایم.

وی ادامه داد: در سال جاری 1000 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای حل مشکل آب به استان هرمزگان تخصیص‌یافته که 35 مجتمع در قالب آب‌رسانی به 600 روستا با جمعیت 386 هزار نفر احداث می‌شود.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه استان هرمزگان از استان‌های خشک و کم آب کشور محسوب می‌شود، اذعان داشت: در حال حاضر حدود 200 روستای استان هرمزگان توسط تانکرها آب‌رسانی می‌شوند که با احداث و راه‌اندازی آب شیرین‌کن ها و استفاده از فنّاوری شیرین سازی آب دریاها بسیاری از این روستاها مشکلشان برطرف می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان اظهار کرد: در حال حاضر 18 سایت آب شیرین‌کن با ظرفیت تولید 28 هزار مترمکعب آب در شبانه‌روز برای 200 روستا با جمعیت 45 هزار نفر آب تأمین می‌شود.
حمزه پور در ادامه تصریح کرد: با اختصاص بودجه از محل صندوق توسعه ملی بسیاری از پروژه‌های راکد مانده شروع به کارکرده‌اند اما همچنان استان هرمزگان برای رسیدن به منطقه پایدار آبی 5000 میلیارد ریال کمبود اعتبار دارد که برای رسیدن به این منظور همراهی نمایندگان استان لازم است.
وی افزود: متوسط بارندگی سالانه در استان هرمزگان 180 میلی‌متر است بیشترین بارندگی‌ها در شهرستان‌های میناب، رودان و بندرعباس است، این در حالی است که متوسط بارندگی در ایران 230 میلی‌متر است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته