اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960295442

25 درصد مصرف برق کشور مربوط به روشنایی است

پیک بحرانی مصرف برق بین ساعت 14 تا 15 ظهر

کد: 1395040960295442

http://j.mp/28Zo6DF

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) گفت: هم‌اکنون پیک بحرانی مصرف برق بین ساعت 14 تا 15 ظهر است که برای کنترل آن نیازمند همراهی مردم هستیم.

پیک بحرانی مصرف برق بین ساعت 14 تا 15 ظهر

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید حسین سجادی"  گفت: از مردم درخواست می‌کنیم تا ضمن استفاده از نور طبیعی روز نسبت به مدیریت مصرف در زمان پیک اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه ساعت پیک در استان‌های مختلف متفاوت است با اشاره به برآیند پیک‌های کشور گفت: احتمال می‌دهیم پیک مصرف بین ساعت 14 تا 15 به اوج خود برسد و بین ساعت‌های 13 تا 17 یا 12 تا 16 انتظار پیک بالایی داشته باشیم.
سجادی آنگاه از سامنه‌های DLC که برروی کولرهای گازی به‌صورت پایلوت در حال اجر است سخن گفت و افزود: هدف از اجرای این طرح، مدیریت مرکزی (کنترل کمپرسور) کولرهای گازی برای ثابت نگه داشتن سرمایش و کاهش مصرف آنان خواهد بود.
وی تاکید کرد: با کنترل کمپرسور ضمن برخورداری از هوای سرد در محیط ثابت، می‌توان نسبت به مدیریت مصرف و کاهش برق مصرفی نیز اقدام کرد.
مدیرعامل سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) با اشاره به ممنوعیت استفاده از لامپ‌های رشته ای از آبان ماه جاری و استفاده از لامپ‌های پر بازده، میزان واردات سالانه لامپ‌های کم مصرف را بین 10 تا 15 میلیون شعله ذکر کرد و افزود: به همین میزان نیز لامپ کم مصرف در داخل کشور تولید می‌شود که از کیفیت بالاتری نسبت به لامپ‌های وارداتی برخوردار است.
وی عمر لامپ‌های کم مصرف را بین 8 تا 16 هزار ساعت ذکر کرد و در ادامه گفت: این لامپ‌ها در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای، ضمن مصرف کمتر، قیمت ارزان‌تر، از طول عمر 30 برابری نیز برخوردارهستند.
سجادی در خصوص اینکه پیک مصرف برق در تابستان جاری در روز و یا شب قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: حدود 5 تا 6 سال است که پیک مصرف برق در تابستان‌ها از شب به روز منتقل شده و پیش‌بینی می‌شود میزان پیک مصرف برق امسال تا مرز 53 هزار مگاوات افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه ساعت پیک در استان‌های مختلف متفاوت است با اشاره به برآیند پیک‌های کشور گفت: احتمال می‌دهیم برآیند پیک‌های مصرف بین ساعت 14 تا 15 به اوج خود برسد و بین ساعت‌های 13 تا 17 یا 12 تا 16 انتظار پیک بالایی را داشته باشیم.
مدیرعامل سابا آنگاه با اشاره به اینکه 25 درصد مصرف برق کشور مربوط به روشنایی است، از مردم خواست تا ضمن استفاده از نور طبیعی روز نسبت به مدیریت مصرف اقدام کنند و در ادامه از آمادگی وزارت نیرو برای تأمین برق مورد نیاز کشور سخن گفت و اضافه کرد: نیروگاه‌ها و شبکه‌های برق تعمیرات اساسی شده‌اند و با آمادگی کامل برای تأمین برق مورد نیاز کشور حاضر هستند.
وی با اشاره به اینکه در آینده لامپ‌های LED سهم بالایی از روشنایی را بخود اختصاص می‌دهند، گفت: این موضوع به میزان عرضه و تقاضا بستگی مستقیم دارد.
سجادی ادامه داد: کولرهای گازی دارای استاندارد تعریف شده هستند، اما استاندارد کولرهای آبی که پیش از این باطل شده بود، در حال تدوین است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته