اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960615442

وزیر نیرو:

تبادل برق ایران با جمهوری آذربایجان تابستان عملیاتی می‌شود

کد: 1395040960615442

http://j.mp/28ZXzWF

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر نیرو گفت: زیرساخت لازم برای مبادله برق با جمهوری آذربایجان تکمیل شده و باید این کار در تابستان امسال عملیاتی شود.

تبادل برق ایران با جمهوری آذربایجان تابستان عملیاتی می‌شود

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت نیرو، حمید چیت‌چیان در جمع مدیران ارشد برق کشور اظهار داشت: خط انتقال و پست برق لازم برای تبادل برق با آذربایجان تکمیل شده و ما قادر خواهیم بود تا 600 مگاوات تبادل برق را از این خط انجام دهیم و باید بتوانیم همین تابستان از ظرفیت برق آذربایجان استفاده کنیم.

وی در خصوص وضعیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور گفت: با توجه به بارش‌های خوب ذخیره مناسبی در سدها برای تولید برق داریم و این موضوع کمک موثری برای عبور از پیک خواهد بود.
وزیر نیرو تصریح کرد: با هماهنگی نیروگاه‌های برق‌آبی و دیسپاچینگ باید بتوانیم حداکثر بهره‌برداری را از ظرفیت این نیروگاه‌ها داشته باشیم.
چیت‌چیان ادامه داد: دمای هوا امسال 1.7 درجه سانتی‌گراد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است، اما شدت انرژی 1700 مگاوات افزایش را نشان می‌دهد و باید بتوانیم با همکاری صنایع شدت انرژی را مدیریت کنیم.
بر اساس این گزارش، موضوع تبادل برق ایران و جمهوری آذربایجان مدت‌هاست که از سوی دو کشور در دست پیگیری است و خردادماه امسال نیز پارلمان آذربایجان چارچوب قرارداد فروش برق میان ایران و آذربایجان را به تصویب رساند که شامل فروش برق به کشور ثالث نیز می‌شود.
مبادله برق در این قرارداد از طریق خط انتقال مغان (پارس آباد - ایمیشلی) انجام خواهد شد و البته در این قرارداد طرفین می‌بایست در خصوص میزان و تعرفه برق با یکدیگر به تفاهم برسند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته