اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960665442

مدیر امور آب شهرستان کرمانشاه:

"سراب نیلوفر" تا نیمه شهریور دوام بیاورد، خشک نمی‌شود

کد: 1395040960665442

https://goo.gl/6PR57W

، تهران , (اخبار رسمی): مدیر امور آب شهرستان کرمانشاه گفت: آب‌دهی "سراب نیلوفر" اگر تا نیمه شهریور دوام داشته باشد، دیگر امسال خشک نمی‌شود.

"سراب نیلوفر" تا نیمه شهریور دوام بیاورد، خشک نمی‌شود

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی حسن‌آبادی" با بیان اینکه "سراب نیلوفر" تا خرداد ماه 235 لیتر در ثانیه سرریز آب داشت، گفت: اگر این سراب تا نیمه شهریور دوام بیاورد، دیگر خشک نخواهد شد.
وی به روند آبدهی سراب نیلوفر از اول امسال اشاره کرد و گفت: این چشمه در فروردین 286 لیتر، در اردیبهشت 246 لیتر و در خرداد 235 لیتر سرریز داشت.
حسن‌آبادی ادامه داد: روند کند کاهشی سرریز این سراب نشان می‌دهد امسال احتمال خشک شدن آن کم است. مدیر امور آب شهرستان کرمانشاه معتقد است، اگر سراب نیلوفر تا 15 شهریور دوام بیاورد، دیگر خشک نخواهد شد.
حسن‌آبادی به وضعیت سراب نیلوفر در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: این سراب مهر ماه سال گذشته کامل خشک بود و با بارندگی‌های آبان کمی پرآب شد. وی یادآوری کرد: از آذر ماه شاهد سرریز آب سراب نیلوفر بودیم و در دی، بهمن و اسفند این سراب سرریز داشت که سرریز آن در اسفندماه به 290 لیتر در ثانیه هم رسید.
مدیر امور آب شهرستان کرمانشاه در خصوص سرریز آب سراب نیلوفر نیز بیان کرد: سرریز این سراب وارد شبکه می‌شود و به مصارف کشاورزی می‌رسد. حسن‌آبادی سرریز این سراب در خرداد ماه را بیانگر وضعیت مناسب آن دانست و تصریح کرد: این چشمه شرایط متفاوتی نسبت به چشمه تاق‌بستان دارد و نسبت به بارندگی‌ها واکنش کند دارد، یعنی دیر پر آب می‌شود و دیرتر آب خود را از دست می‌دهد.
وی یادآوری کرد: منابع تغذیه آب سراب نیلوفر هم از آبرفت است و هم از بخش آهکی و حوزه آبگیر آن نیز وسیع است.
به گفته وی، همه این موارد باعث نمی‌شود که مدیریت مصرف آب در حاشیه سراب نیلوفر صورت نگیرد که در این خصوص مقابله با چاه‌های غیرمجاز و کشت محصولات پرمصرف در دستور کار است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

محیط زیست