اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041060735442

قائم‌مقام وزیر نیرو:

همکاری با شرکت‌های خارجی منوط به انتقال تکنولوژی است

کد: 1395041060735442

http://j.mp/299ClcC

، تهران , (اخبار رسمی): در حال حاضر شرکت‌های ایرانی در بیش از 40 کشور دنیا در حوزه‌های آب، برق و فاضلاب فعالیت‌های پیمانکاری و مشاوره‌ای انجام می‌دهند.

همکاری با شرکت‌های خارجی منوط به انتقال تکنولوژی است

 

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،قائم مقام وزیر نیرو گفت: علاقه وزارت نیرو به همکاری با شرکت‌های خارجی منوط به رشد تامین کنندگان داخلی تجهیزات و انتقال تکنولوژی است.

"ستار محمودی" در جمع مدیران شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، طی سخنانی اظهار داشت: وزارت نیرو حدود 200 شرکت دارد که حداقل حدود 50 شرکت از این مجموعه، شرکت‌هایی در اشل نزدیک به آب و نیرو هستند.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک نوع انقلاب در حوزه وزارت نیرو روی داده که از سایر حوزه‌های دیگر بیشتر به چشم می آید و علت آن هم تکیه بر ساخت تجهیزات داخلی و پذیرش مسئولیت مدیریتی است و امروز حوزه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در کشور می‌تواند به عنوان یک الگوی مشخص، هم برای داخل کشور و هم برای دیگر کشورها مورد تحسین قرار گیرد.
قائم مقام وزیر نیرو در خصوص شایعات اخیر مبنی بر علاقه‌مندی وزارت نیرو به استفاده از تجهیزات خارج از کشور، بیان کرد: علاقه وزارت نیرو به همکاری با شرکت‌های خارجی مشروط به رشد تامین کنندگان داخلی تجهیزات و انتقال تکنولوژی است، اما باید توجه داشت که تمامی الزام‌های کسب و کار و توسعه شامل دانش، فناوری و سرمایه در یک کشور قرار ندارد و در همه دنیا پراکنده شده است.
وی گفت: هیچ کشوری در دنیا پیدا نمی شود که در فقر و غنای مطلق باشد، همه کشورها در حوزه‌های مختلف به هم نیازمند هستند.
محمودی در مورد استفاده از سرمایه گذاری خارجی در پروژه های داخل کشور تصریح کرد: از لحاظ منابع انسانی و سطح دانش، ایران در جایگاهی قرار دارد که در منطقه خاورمیانه کم نظیر است، اما از لحاظ میزان سرمایه‌گذاری نیازمند سرمایه بیشتر هستیم و اگر در حوزه‌ای از شرکای خارجی کمک می گیریم از باب انتقال تکنولوژی و تامین سرمایه بوده و در چارچوب منافع کشور مشخص شده است.
وی خطاب به نمایندگان خارجی حاضر در این نشست اضافه کرد: ایران کشوری است که می تواند به عنوان یک شریک قابل اعتماد، پایدار و صاحب فناوری، در بعد عملیاتی کارهای بزرگی را در عرصه عمرانی دهد.
قائم مقام وزیر نیرو در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت‌های ایرانی در بیش از 40 کشور دنیا در حوزه‌های آب، برق و فاضلاب فعالیت‌های پیمانکاری و مشاوره‌ای انجام می‌دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته