اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041261115442

باظرفیت 600 مگاوات

خارجی ها درسراب نیروگاه بادی می سازند

کد: 1395041261115442

http://j.mp/297kpvv

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان از احداث نیروگاه‌های بادی 600 مگاواتی در سراب آذربایجان با سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد.

احداث نیروگاه‌های بادی 600 مگاواتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)  حسین صبوری با بیان این مطلب گفت: انرژی‌های بادی منطقه آذربایجان به عنوان یکی از پتانسیل‌های مطلوب این استان مطرح هستند و زمینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش برق است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرهای تبریز، سراب و اهر دارای انرژی فراوان باد هستند، شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان واحدهایی را به عنوان پایلوت در منطقه نصب کرده که سرمایه‌گذاران داخلی و همچنین یک شرکت ترکیه‌ای اعلام آمادگی کرده تا در منطقه سراب، حدود 500 تا 600 مگاوات نیروگاه بادی نصب کند.
صبوری در ادامه گفت: در حال حاضر حدود 1700 مگاوات پروانه احداث نیروگاه‌های بادی، خورشیدی و زمین گرمایی در حوزه برق آذربایجان صادر شده که امیدواریم در چند سال آینده به بهره برداری برسند.
وی در ادامه با اشاره به وجود پتانسیل انرژی زمین گرمایی در مشکین شهر گفت: در حاشیه رشته کوه سبلان در حوزه اردبیل، وجود پتانسیل انرژی زمین گرمایی که طرح نهایی آن در مشکین شهر برای تولید 60 مگاوات برق طراحی شده است، در فاز اول دو واحد 5 مگاواتی توسط سازمان انرژی‌های نو ایران (سانا) در حال اجرا است، که با انجام آن می‌توان پتانسیل‌های بیشتری را نیز در منطقه کشف کرد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان در خصوص حوادث ایجاد شده در زمستان سال گذشته گفت: برخی نقاط آذربایجان از نظر جغرافیایی دارای مناطق خاصی هستند که آب و هوای آن، با سایر نقاط کشور متفاوت بوده و دارای زمستان‌های سخت هستند که از جمله می‌توان به شهرستان‌هایی مانند پیرانشهر و مهاباد که ارتفاع برف در آن‌ها به حدود دو متر می‌رسد اشاره کرد.
وی در ادامه گفت: در زمستان سال گذشته سرمای شدیدی بر منطقه حاکم بود و بارش برف سنگین و کولاک شدید باعث شد تا با فروپاشی شبکه برق مواجه شویم که در نتیجه، خاموشی‌های یکی دو روزه این منطقه را فرا گرفت.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته