اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041261555442

افزایش 20 درصدی برداشت آب با ورود کولر به چرخه مصرف

سایبان مصرف آب کولر را 10 درصد کاهش می دهد

کد: 1395041261555442

https://goo.gl/CZq1rd

، تهران , (اخبار رسمی): معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: با ورود کولرها به چرخه مصرف، برداشت آب از شبکه 20 درصد افزایش می‌یابد.

افزایش 20 درصدی برداشت آب با ورود کولر به چرخه مصرف

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسن غلامی" با اشاره به افزایش دما در روزهای اخیر گفت: پیش بینی‌ها حاکی از آن است که تا 10 روز آینده دمای هوا بین 39 تا 40 درجه است، این درحالیست که مطابق سنوات گذشته پیک مصرف تا 20 مردادماه ادامه دارد تجربه نشان داده که با افزایش دما مصرف آب نیز افزایش می‌یابد.
وی به میزان مصرف آب در هنگام افزایش دما پرداخت و خاطرنشان کرد: هنگامی دمای هوا بین 33 تا 35 درجه باشد حدود 18 درصد به مصرف آب افزوده می‌شود. دمای بین 35 تا 37 درجه مصرف آب 23 درصد اضافه می‌شود و هنگامی دمای هوا به 37 تا 39 درجه برسد مصرف آب نیز 27 درصد افزایش می‌یابد همچنین در دمای بین 39 تا 42 درجه 32 درصد مصرف آب بیش از پیش می‌شود.
وی مصرف بی‌رویه آب را در فصل تابستان در میان برخی از شهروندان را مانع از توزیع عادلانه آب دانست و تصریح کرد: هم اکنون همه منابع و ظرفیت‌های تأمین آب شرب استان در مدار بهره‌برداری قرار دارد، این در حالیست که با عدم جاری بودن آب در بستر زاینده رود حدود 3 هزار لیتر در ثانیه از ظرفیت اضطراری تأمین آب شرب استان کاسته شده است. بر این اساس صرفه‌جویی در مصرف آب در فصل تابستان ضروری قلمداد می‌شود.
معاون بهره‌برداری آبفای استان اصفهان با بیان اینکه مردم می‌توانند باتوجه به توصیه‌های شرکت آبفای استان پیرامون چگونه درست مصرف کردن آب در فصل تابستان مانع از وقوع چالش جدی بحران کم آبی شوند، گفت: اگر مشترکان به توصیه‌هایی که شرکت آب و فاضلاب از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها به مردم ارائه می‌کند، عمل کنند مطمئناً بحران کم آبی در فصل تابستان امسال هم مانند سنوات گذشته بدون کمترین چالشی پشت سر گذاشته می‌شود.
وی افزود: به‌ عنوان مثال اگر مشترکین برای کولرهای خود سایبان نصب کنند حدود 10 درصد در مصرف آب کولرها کاسته می‌شود این درحالی است که اگر سایبان بر روی کولرها نصب نشود با توجه به افزایش دما و به دنبال آن ورود کولرها به چرخه مصرف آب به ازای هر 5 ساعت کارکردن کولرها معادل مصرف سرانه یک نفر به چرخه مصرف اضافه می‌‌شود، یعنی در فصل تابستان 20 درصد به مصرف آب اضافه می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته