اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041662945430

هشدار پایانی

سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه از اول مردادماه قطع می‌شود

کد: 1395041662945430

http://goo.gl/sLkxJs

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از اول مردادماه امسال خبرداد.

سهمیه سوخت خودروهای سنگین فاقد بیمه از اول مردادماه قطع می‌شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه وزارت نفت ناصر سجادی  با بیان این مطلب گفت: سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث براساس هماهنگیهای صورت گرفته با نهادهای اجرایی از اول مردادماه به طور موقت غیرفعال می‌شود.

وی افزود: خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از ششم خردادماه پیام هشدار را در زمان سوختگیری در جایگاهها دریافت کرده‌اند، بنابراین زمان کافی برای رفع مشکل بیمه خود داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: با هماهنگیهای صورت گرفته میان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، پلیس راهور و بیمه مرکزی قرار بر این شد که این خودروها از اول مردادماه کارت سوختشان به طور موقت غیرفعال شود، تا اقدام به رفع مشکل بیمه‌ای خود کنند.

به گفته وی، خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث پس از رفع مشکل بیمه‌اشان، سریعا کارت سوختشان فعال می‌شود و مجددا مجاز به دریافت سوخت از طریق کارت می‌شوند.

سجادی، با بیان این‌ در مورد کارت سوخت سه حالت داریم، اعلام کرد: حالت نخست، فهرست سفید یعنی کارتهایی که در همه حال می‌توانند سوختگیری کنند. حالت دوم، فهرست خاکستری که به طور موقت کارت سوختشان غیرفعال می‌شود و بلافاصله پس از رفع مشکل وارد فهرست سفید می‌شوند و مرحله سوم نیز فهرست سیاه که از ابتدا وقتی که کارت سوخت باطل شود دیگر امکان سوختگیری ندارند.

وی ادامه داد: بنابراین خودروهایی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند از اول مردادماه وارد لیست خاکستری و با حل مشکل بیمه وارد فهرست سفید می‌شوند و می‌توانند سوختگیری کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، درباره خودروهایی که به اشتباه در فهرست هشدار قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: خودروهایی که دارای بیمه هستند و مشکل خاصی در این زمینه ندارند؛ اما پیام هشدار قطع دریافت کرده‌اند، می‌توانند از 26 تیرماه با مراجعه به دفاتر پلیس +10 با ارائه مدرک بیمه‌اشان از فهرست هشدار خارج شوند.

وی با اشاره به این‌که طرح پیمایش یعنی عرضه نفت‌گاز بخش حمل و نقل با استفاده از بارنامه از مهرماه پارسال اجرایی شده است، گفت: از مهرماه پارسال تا پایان خردادماه امسال بطور متوسط روزانه حدود 42 میلیون لیتر نفت‌گاز در بخش حمل و نقل مصرف شده که این آمار در 9 ماه مدت مشابه سال قبل روزانه 48 میلیون لیتر بوده است.

سجادی تصریح کرد: با گذشت 9 ماه از اجرای این طرح حدود 12,5 درصد کاهش مصرف نفت گاز در کشور داشتیم.

وی با بیان این‌که بر اساس مصوبه هیئت دولت، شرکت پخش از امسال موظف به جلوگیری از عرضه نفت گاز به خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث شد، گفت: هماهنگی کامل بین همه ذینفعان شرکتهای بیمه مرکزی، شرکت پخش و پلیس راهور «ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت» برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای مردم در زمینه دریافت سوخت صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: دستاورد هماهنگی میان همه نهادهای اجرایی این طرح، ایجاد بانک اطلاعاتی متصل به مراکز اجرایی بود که با هماهنگیهای صورت گرفته و تکمیل بانک اطلاعاتی، 100 هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث شناسایی شد.

به گفته وی، با تکمیل بانک اطلاعاتی و پس از پایش 53 هزار خودرو در فهرست دریافت پیام هشدار قطع سوخت قرار گرفتند که از اول خردادماه در جایگاههای سوخت هنگام سوختگیری این پیام  را مشاهده کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته