اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041963815430

برای قطع سهمیه سوخت صورت گرفت

ارسال پیام هشدار به 53 هزار خودرو

کد: 1395041963815430

https://goo.gl/XL5PLz

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به قطع سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از اول مردادماه گفت: 53 هزار خودرو هشدار دریافت کردند.

ارسال پیام هشدار به 53 هزار خودرو

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، ناصر سجادی با بیان این مطلب که سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از اول مردادماه امسال قطع می شود گفت: سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث براساس هماهنگی های صورت گرفته با نهادهای اجرایی از اول مردادماه به طور موقت غیرفعال می‌شود.

وی افزود: خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث از ششم خردادماه پیام هشدار را در زمان سوختگیری در جایگاه ها دریافت کرده‌اند، بنابراین زمان کافی برای رفع مشکل بیمه خود داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: با هماهنگی های انجام شده میان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، پلیس راهور و بیمه مرکزی قرار بر این شد که این خودروها از اول مردادماه کارت سوختشان به طور موقت غیرفعال شود، تا اقدام به رفع مشکل بیمه‌ای خود کنند.
به گفته وی، خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث پس از رفع مشکل بیمه خود، سریعا کارت سوختشان فعال می‌شود و مجددا مجاز به دریافت سوخت از طریق کارت می‌شوند.
سجادی، با بیان این‌ در مورد کارت سوخت سه حالت داریم، اعلام کرد: حالت نخست، فهرست سفید یعنی کارت هایی که در همه حال می‌توانند سوختگیری کنند. حالت دوم، فهرست خاکستری که به طور موقت کارت سوختشان غیرفعال می‌شود و بلافاصله پس از رفع مشکل وارد فهرست سفید می‌شوند و مرحله سوم نیز فهرست سیاه که از ابتدا وقتی که کارت سوخت باطل شود دیگر امکان سوختگیری ندارند.
وی ادامه داد: بنابراین خودروهایی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند از اول مردادماه وارد لیست خاکستری و با حل مشکل بیمه وارد فهرست سفید می‌شوند و می‌توانند سوختگیری کنند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، درباره خودروهایی که به اشتباه در فهرست هشدار قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: خودروهایی که دارای بیمه هستند و مشکل خاصی در این زمینه ندارند؛ اما پیام هشدار قطع دریافت کرده‌اند، می‌توانند از 26 تیرماه با مراجعه به دفاتر پلیس +10 با ارائه مدرک بیمه‌ از فهرست هشدار خارج شوند.
وی با اشاره به  طرح پیمایش، یعنی عرضه نفت‌گاز بخش حمل و نقل با استفاده از بارنامه که از از مهرماه سال گذشته اجرایی شده است، گفت: از مهرماه سال گذشته تا پایان خردادماه امسال بطور متوسط روزانه حدود 42 میلیون لیتر نفت‌گاز در بخش حمل و نقل مصرف شده که این آمار در 9 ماه مدت مشابه سال قبل روزانه 48 میلیون لیتر بوده است.
سجادی تصریح کرد: با گذشت 9 ماه از اجرای این طرح حدود 12,5 درصد کاهش مصرف نفت گاز در کشور داشتیم.
به گفته وی، با تکمیل بانک اطلاعاتی و پس از پایش 53 هزار خودرو در فهرست دریافت پیام هشدار قطع سوخت قرار گرفتند که از اول خردادماه در جایگاههای سوخت هنگام سوختگیری این پیام  را مشاهده کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته