اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042264965430

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران:

حجم گاز صادراتی به ارمنستان 3 برابر می شود

کد: 1395042264965430

http://goo.gl/dLX8hs

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از انجام مذاکره با ارمنستان خبر داد و پیش بینی کرد که بتوان حجم صادرات گاز به این کشور را تا دو سال آینده تا سه برابر افزایش داد.

حجم گاز صادراتی به ارمنستان 3 برابر می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت ملی نفت ایران، علیرضا کاملی با اشاره به صادرات روزانه حدود یک میلیون متر مکعب گاز به ارمنستان، گفت: طرف ارمنی با توجه به برنامه ایجاد تاسیسات جدید در بخش ساخت خط انتقال نیروگاه و همچنین احداث نیروگاه جدید، تقاضای افزایش حجم قراردادی را کرده است.

وی افزود: هم اکنون به منظور انجام مذاکره، ایران از ارمنستان برای حضور در تهران دعوت کرده است که در مورد افزایش صادرات گاز به این کشور نیز تصمیم گیر یهای لازم انجام می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز پیش بینی کرد که بتوان ظرف دو سال آینده، حجم صادرات گاز به ارمنستان را تا 3 برابر افزایش داد.

پروژه تهاتر گاز ایران با برق ارمنستان در قالب دو قرارداد تحویل گاز و دریافت برق بین شرکت ملی صادرات گاز ایران به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران و نیروگاه برق حرارتی ایروان (Yerevan TPP) به نمایندگی از وزارت انرژی ارمنستان برای یک دوره بیست ساله در سال 2004 به امضا رسید.

بر اساس قراردادهای امضا شده بین طرفین زمان شروع صدور گاز، ژانویه سال 2007 در نظر گرفته شده بود، که به‌ دلیل عدم تکمیل خط لوله گاز در ارمنستان این قرارداد با 28 ماه تاخیر و در تاریخ 23 اردیبهشت سال 1388 (13 می سال 2009) به ‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید.  برای انتقال گاز ایران به ارمنستان خط انتقالی به قطر 30 اینچ و به طول 113 کیلومتر (حد فاصل تبریز تا مرز ارمنستان) احداث شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته