اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042264975442

در ادارات دولتی خراسان شمالی

خرید لامپ‌های رشته‌ای ممنوع شد

کد: 1395042264975442

http://goo.gl/UqHrNj

، تهران , (اخبار رسمی): خریداری و استفاده از لامپ‌های رشته‌ای بیش از 40 وات در تمام ادارات و دستگاه‌های دولتی استان خراسان شمالی ممنوع شد.

خرید لامپ‌های رشته‌ای ممنوع شد

به‌ گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: با توجه به رشد مصرف انرژی در کشور و لزوم پیاده‌سازی قوانین مدیریت مصرف انرژی به خصوص در ادارات و نهادهای دولتی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، استفاده از لامپ‌های رشته‌ای بیش از 40 وات در تمامی دستگاه‌های دولتی خراسان شمالی ممنوع اعلام شده است.
مهندس "محمد صدقی" با اشاره به تاکید دوباره شرکت توانیر بر رعایت این دستورالعمل در تمامی ادارات دولتی یادآور شد: لامپ‌های رشته‌ای به دلیل تولید حرارت بالا همراه با انرژی الکتریسیته، علاوه بر گرم‌تر کردن محیط، موجب اتلاف غیرمنطقی انرژی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در روزهای گرم سال به سر می‌بریم و چنانچه در اجرای قواعد مدیریت مصرف برق دقت کافی نشود، با بحران انرژی مواجه خواهیم شد.
این مسئول توضیح داد: با توجه به گرمای هوا، استفاده از لامپ‌های رشته‌ای، افزایش میزان مصارف سرمایشی را در پی خواهد داشت که همین موضوع به خصوص در روزهای پیک سالانه، تاثیرات منفی به دنبال دارد؛ به‌همین منظور انواع لامپ‌های کم مصرف و LED جایگزین مناسبی برای لامپ‌های رشته‌ای به شمار می‌رود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته