اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042365005430

معاون وزیر نفت:

انتقال فناوری،اصل قراردادهای جدید نفتی است

کد: 1395042365005430

http://goo.gl/MLt25c

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، انتقال فناوری را اصل مورد تاکید صنعت نفت کشور در اجرای مدل جدید قراردادی این صنعت عنوان کرد.

انتقال فناوری،اصل قراردادهای جدید نفتی است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)، علی کاردر  در مراسم امضای تفاهمنامه مطالعاتی میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت زاروبژنفت روسیه، به مدل جدید قراردادی صنعت نفت اشاره کرد و گفت: اصل مورد تاکید در این مدل قراردادی، ضرورت انتقال فناوری است و ما از شرکتهای متقاضی برای همکاری با شرکت ملی نفت ایران در بخش بالادست انتظار داریم این مهم را مدنظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: سه لایه برای انتقال فناوری تعریف شده است که لایه نخست به فعالیتهای اکتشاف و تولید و مهندسی مخزن مرتبط است؛ در لایه دوم انتقال فناوری به شرکتهای خدمات نفتی ایرانی و در لایه سوم نیز انتقال فناوری ساخت تجهیزات با مشارکت سازندگان داخلی مدنظر است.

کاردر افزود: انتخاب شریک ایرانی از سوی شرکت خارجی نیز با هدف فراهم شدن زمینه انتقال فناوری در همین راستا صورت می گیرد.

وی با بیان این که در دوران پسابرجام، شرکتهای روسی متعددی برای همکاری با صنعت نفت ایران ابراز تمایل کرده اند، ادامه داد: امیدوارم این یادداشت تفاهم مطالعاتی که نخستین همکاری شرکت زاروبژنفت روسیه با شرکت ملی نفت ایران است، سرآغازی برای تعامل بیشتر میان 2 شرکت باشد.

معاون وزیر نفت یادآور شد: 2 شرکت می توانند به جز حوزه بالادستی، در زمینه سواپ و خرید و فروش نفت نیز همکاری و تعامل داشته باشند.

شرکت ملی نفت ایران و شرکت زاروبژنفت روسیه، عصر امروز (دوشنبه، 22 تیرماه) یادداشت تفاهمی را امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه 2 میدان مشترک غرب کشورمان در دستور کار شرکت روسی قرار می گیرد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته