اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042666125430

میانگین قیمت خوراک پتروشیمی در بهار؛ 2493 ریال

قیمت سوخت پتروشیمی تغییری نکرده است

کد: 1395042666125430

http://goo.gl/ITTQOV

، تهران , (اخبار رسمی): معاون برنامه ریزی وزیر نفت، میانگین قیمت خوراک گاز مجتمعهای پتروشیمی را در سه ماه نخست امسال 2493 ریال عنوان کرد و گفت: قیمت خوراک مجتمعهای پتروشیمی تغییری نکرده است.

قیمت سوخت پتروشیمی تغییری نکرده است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop)،سیدمهدی رحمتی با اشاره به اعلام قیمت خوراک گاز برای واحدهای پتروشیمی با اشاره به این که هم اکنون روزانه حدود 43 میلیون مترمکعب گاز در اختیار مجتمعهای پتروشیمی با خوراک گاز یا با خوراک مایع قرار می گیرد، افزود: این مقدار سالانه حدود 15 میلیارد مترمکعب می شود که از این مقدار حدود پنج میلیارد متر مکعب گاز در سال به عنوان خوراک برای پتروشیمی های گازی و بقیه به عنوان سوخت در همه مجتمع های پتروشیمی مصرف می شود.

وی با تاکید بر این که قیمتهای اعلام شده برای خوراک گاز مجتمعهای پتروشیمی شامل پنج میلیارد مترمکعب می شود، تصریح کرد: قیمت گاز که به عنوان سوخت در اختیار این مجتمعها قرار می گیرد قیمت سوخت مصوب دولت است البته این در حالی است که در دیگر مجتمعهای پتروشیمی دنیا قیمت سوخت و خوراک به یک اندازه است.

رحمتی یادآورشد: هشت ماه برای تدوین فرمول قیمت گذاری خوراک پتروشیمی که دیماه پارسال ابلاغ شد، وقت صرف شد.

معاون برنامه ریزی وزیر نفت با بیان این که استقبال گسترده ای از سوی سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی صورت گرفته است، تصریح کرد: در حالی که امکانات خوراک و برنامه ما برای ساخت مجتمعهای جدید پتروشیمی با ظرفیت سالانه 30 تا 35 میلیون تن برای 5 سال آینده است، هم اکنون سرمایه گذاران به دنبال ساخت یکصد میلیون تن هستند.

قیمت هر مترمکعب استاندارد گاز طبیعی بعنوان خوراک در مجتمعهای پتروشیمی در فروردین‌ماه امسال 2 هزار و 313 ریال، اردیبهشت‌ماه 2 هزار و 464 ریال و خردادماه 2 هزار و 702 ریال تعیین و اعلام شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته