کد: 1395051174625430

همسو با سیاست های دولت انجام می شود

گازرسانی به 2800 روستای کشور تا پایان سال

کد: 1395051174625430

https://goo.gl/WIp9Qh

، تهران , (اخبار رسمی): معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به رکورد گازرسانی به بخشهای مختلف در سال 94 گفت: شرکت ملی گاز ایران تا پایان امسال همسو با سیاستهای دولت تدبیر و امید به 2 هزار و 800 روستا گازرسانی می کند.

گازرسانی به 2800 روستای کشور تا پایان سال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نفت ، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران،  در همایش پنجاهمین سالروز تاسیس شرکت ملی گاز ایران که هم اکنون در مرکز همایشهای بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت در حال برگزاری است، گفت: پارسال گازرسانی به پنج هزار روستا در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد 2 هزار روستا به بهره برداری رسید.

وی با بیان این که هم اکنون گازرسانی به پنج هزار روستای دیگر نیز در دست اجراست، با اشاره به قول رئیس جمهوری به مردم استان سیستان و بلوچستان برای برخورداری آنها از نعمت گاز، اظهارکرد: شرکت ملی گاز ایران تا پیش از پایان فعالیت دولت یازدهم، گازرسانی به شهر زاهدان را به بهره برداری می رساند.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به برنامه های شرکت ملی گاز ایران برای حفاظت از محیط زیست، گفت: روزانه 250 میلیون مترمکعب گاز به 72 نیروگاه کشور تحویل می شود که این مقدار معادل 90 درصد سوخت نیروگاه هاست.

عراقی یادآور شد: پارسال 57 میلیارد مترمکعب گاز به نیروگاههای کشور تحویل شد و این مقدار امسال به 67 میلیارد مترمکعب می رسد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: این مقدار گاز معادل 60 میلیارد لیتر سوخت مایع است که با جایگزینی آن دی اکسید کربن کمتری تولید می شود.

عراقی با اشاره به رکورد گازرسانی به بخشهای مختلف در سال گذشته، گفت: پارسال روزانه 700 میلیون مترمکعب گاز به مبادی مصرف تحویل شد و این مقدار تا پایان سال 1404 به 1.2 میلیارد مترمکعب افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: هم اکنون 44 شرکت زیرمجموعه این شرکت با در اختیار داشتن 35 هزار کیلومتر خط لوله و 300 هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز 23 میلیون واحد مسکونی کشور را تامین می کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.