اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051174635430

در شورای اقتصاد تصویب شد

گازرسانی به نیروگاه چابهار به روش سی ان جی

کد: 1395051174635430

https://goo.gl/PyTrn6

، تهران , (اخبار رسمی): گازرسانی به نیروگاه چابهار که از جمله برنامه های شرکت ملی گاز ایران به شمار می رود، در شورای اقتصاد تصویب شد.

گازرسانی به نیروگاه چابهار به روش سی ان جی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نفت،  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، امروز (دوشنبه، 11 مردادماه) در آئین پنجاهمین سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران و در جمع خبرنگاران گفت: با برنامه ریزیهای انجام شده، گازرسانی به نیروگاه چابهار از طریق سی ان جی در دستور کار قرار گرفته است.

حمیدرضا عراقی با بیان این که یک شرکت خصوصی ایرانی برای صادرات و ذخیره سازی گاز ایران در مخازن کشور آذربایجان با شرکت ملی گاز ایران وارد مذاکره شده است، افزود: این مذاکرات بین دولتها نیست و ایران در زمینه تجارت گاز که از جمله استراتژیهای کلان آن است، با کشورهای منطقه همکاری می کند.

وی در ادامه به برنامه های این شرکت برای گازرسانی به شهرها و روستاها اشاره کرد و گفت: هم اکنون بیش از 97 درصد جمعیت شهری و 67 درصد جمعیت روستایی کشور از خدمات شبکه گازرسانی برخوردارند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: افزون بر گازرسانی به شهرها و روستاها، گازرسانی به 72 نیروگاه، 2 هزار و 200 ایستگاه سی ان جی و تعداد زیادی از صنایع و پتروشیمی ها نیز انجام شده است و هم اکنون 90 درصد سوخت تحویلی به نیروگاهها از طریق گاز تامین می شود.

عراقی به بهره برداری از فازهای جدید پارس جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: در دولت یازدهم با تکمیل فازهای 12، 15، 16، 17 و بخشی از فاز  19 و در راستای عدالت محوری و سیاستهای اقتصاد مقاومتی، گاز رسانی به روستاها نیز با سرعتی قابل توجه در دست اجراست.

به گفته معاون وزیر نفت با صرفه جویی و بهینه مصرف کردن انرژی و با بالا بردن راندمان نیروگاهها، صنایع و وسایل گازسوز می توان به محیط زیست سالم و ارزآوری بیشتر دست یافت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته