اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060398445431

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت خبر داد

243هزار اشتغال مستقیم در دولت تدبیر وامید

کد: 1395060398445431

http://goo.gl/yTG7aS

، تهران , (اخبار رسمی): معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در دولت یازدهم 243 هزار اشتغال مستقیم ایجاد شد گفت: موضوع اشتغالزایی جزو برنامه های مهم دولت است.

243هزار اشتغال مستقیم در دولت تدبیر وامید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت «حسین ابویی مهریزی' روز چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه رویکرد مهم دولت رفع مشکلات مردم و ایجاد اشتغال است افزود: طی همین مدت 15 هزار پروانه بهره برداری صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم توسعه باید به متوسط رشد هشت درصد در اقتصاد برسیم ادامه داد: برای تحقق این امر به حداقل 750 میلیارد تومان اعتبار در سرمایه گذاری نیاز است.
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از برنامه های مهم دولت تکمیل زنجیره فولاد است که در این راستا 35 میلیون تن ظرفیت سازی برای تولید فولاد بخصوص کنسانتره و شمش فولادی انجام شده است.
ابویی مهریزی گفت: طی این مدت هفت تن به ظرفیت تولید طلای کشور افزوده شد و توجه ویژه برای تولید سیمان و پتروشیمی و افزایش ظرفیت تا 5.5 میلیون تن انجام گرفته است.
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منابع کشور برای تحقق رشد اقتصادی، کم است تصریح کرد: تا زمانی که سرمایه های خرد و کلان مردم در مدار تولید و فعالیت اقتصادی قرار نگیرد نمی توان به سقف رشد هشت درصد رسید.
ابویی مهریزی اظهار داشت: علیرغم تلاشهای انجام گرفته در این بخش مهم، نتایج فعالیت های انجام شده هنوز برای مردم ملموس و روشن نیست و باید فعالیت ها را به سمتی هدایت کرد تا مردم دلزده نباشند.
همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تبریک هفته دولت و تشکر از اقدامات بعمل آمده، مهمترین مشکل عمده جامعه را آگاهی نداشتن جوانان برای اشتغالزایی دانست.
ایت الله محمد رضا ناصری افزود: ایجاد طرح های مدون کوچک و متوسط با حمایت مسؤولان و دستگاه های مرتبط از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد .
امام جمعه یزد گفت: بسیاری از طرح های مختلف هنوز نیمه تمام است و باید بانک ها در این زمینه برای تمکیل آنها همکاری کنند تا موجب شکوفایی و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال شود.
ناصری از دیگر مشکلات حوزه تولید و اقتصاد را نبود بازار برای فروش محصولات و کیفیت پایین برشمرد و خواستار توجه به کیفیت کالاها و ایجاد رقابت شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | کار و استخدام