اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607102645430

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

دولت حرکتی جدی برای رونق اقتصادی آغاز کرد

کد: 13950607102645430

http://goo.gl/OlHi7B

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان این که دولت تدبیروامید حرکتی جدی برای اشتغال،رونق اقتصادی وشکستن رکود آغاز کرده است، گفت: با اقدام های دولت، کشور آینده خوبی خواهد داشت و نصرت الهی جلوه گر خواهد شد.

دولت حرکتی جدی برای رونق اقتصادی آغاز کرد

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزرات نفت ، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این نشست با تأکید بر این که دولت تدبیر و امید با برداشتن تحریم‌ها دوباره راه را برای توجه به رفاه عمومی باز کرده است، گفت: ادامه تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، مقدمه جنگ های دیگر و از میان رفتن منابع کشور بود.

وی افزود: با تلاش‌های دولت، تحریم‌های ظالمانه برداشته و جلوی بهانه‌جویی‌های کشورهای غربی گرفته شد و الان راه برای همکاری با جهان باز شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دولت تدبیر و امید حرکتی جدی برای اشتغال، رونق اقتصادی و شکستن رکود آغاز کرده است، گفت: با اقدامات دولت، کشور آینده خوبی خواهد داشت و نصرت الهی جلوه گر خواهد شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نگرانی کشورهای غربی و ناتو، شوروی و کمونیست‌ها و ارتجای عرب منطقه از شکست توطئه‌ها برای نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در شرایطی به کشور ما تجاوز کردند که ارتش منسجم نبود، ارتباطات ما با دنیا و خرید اسلحه قطع شده بود، فرماندهان جدید نیز آشنایی با امکانات خریداری شده نداشتند و سپاه نیز تنها یک نیروی شبه انتظامی برای مقابله با شورش‌ها و برقراری امنیت و نه برای ورود به جنگ بود.

وی ادامه داد: اما امام(ره) با دید بلند خود دستور تشکیل بسیج 20 میلیونی را صادر کردند و مردم و نیروهای انقلابی با تکیه بر آیه شریفه ان تنصرو الله ینصرکم و با هدف رضای خدا و حفظ ایران، وارد میدان شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه ما کامل به دنبال دفاع بوده و هیچ حالت تهاجمی برای کشورگیری در روحیه ما وجود نداشت، ادامه داد: حقیقتاً امام نیز در امور اصلی جنگ دخالت نمی‌کردند اما تأثیر ایشان در حفظ روحیه و آوردن مردم به صحنه جنگ فوق‌العاده بود و با یک اشاره ایشان، جبهه‌ها مملو از جمعیت داوطلب می‌شد و در نهایت نیز مسأله پایان جنگ را حل کردند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به حضور همه اقشار و آحاد در جنگ و همچنین طرح این سوال که خداوند چگونه وعده خود را به این ملت اجرا کرد، ادامه داد: اگر در دوران جنگ وارد عراق می‌شدیم، مردم آن کشور علیه ما شورش می‌کردند، اما امروز شاهد هستیم که صدام، حامیانش و همچنین منافقین از این کشور بیرون رانده شدند و امام(ره) نیز با پذیرش قطعنامه همه خواسته‌های کشور را تأمین کرد.

وی با تأکید بر این که اکنون در منطقه‌ای پر از جنگ، شورش و ترور در امنیت کامل زندگی می‌کنیم، اظهار کرد: خوشبختانه دولت تدبیر و امید در صدد حل مشکلاتی حرکت می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای سخنان خود با اشاره به وعده الهی مبنی بر اینکه اگر خداوند را یاری نمایید در مقابل نیز پروردگار شما را یاری و تثبیت خواهد کرد، اظهار کرد: این وعده در مورد دفاع مقدس به خوبی از طرف خدا عملی شد و توانستیم با نصرت الهی مشمول آن وعده پروردگار شویم و امروز نیز از این وعده استفاده می‌ کنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری چگونگی، آغاز و اهداف جنگ تحمیلی، گفت: تا سال‌های آخر مبارزه و نهضت اسلامی دشمنان فکر نمی‌کردند، جمهوری اسلامی ایران و حامی استکبار پیروز شود، اما با پیروزی انقلاب، پشتیبانان طاغوت که ایران را به عنوان جزیره و خانه امن در منطقه می‌پنداشتند، نگران شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به توطئه‌های دشمنان ملت پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آنان فکر می‌کردند که ما در اداره کشور عاجز خواهیم بود اما شخصیت نادر امام خمینی(ره) در تاریخ اسلام با طراحی راهی بسیار هوشمند و نظارتی دقیق راه توطئه را در آنان بست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به رأی بالای مردم به نظام جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب اظهار کرد: امام (ره) فرمود که باید از مردم بپرسیم که آیا حکومت دینی و اسلامی را می‌خواهند یا خیر که در نهایت نیز همان جمهوری اسلامی، توسط مردم انتخاب شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دشمنان اسلام در پی این بودند که محتوای انقلاب را تغییر دهند و پس از تشکیل کابینه توسط دکتر بازرگان که شخصی شریف، متدین و کاردان بود، مستکبران تا حدودی آرام شدند و پس از کناره‌گیری دولت و انتخاب بنی‌صدر به عنوان رییس‌ جمهور و حمایت منافقین از دولت وی نفس راحتی کشیدند که شاید به خیال خود توانستند، مجموعه نیرومند علیه انقلاب اسلامی ایجاد کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: در تاریخ انقلاب تنها چیزی که به عنوان حزب مشاهده شد و توانست با کار حزبی، پیروز شده و وضع کشور را اصلاح نماید، حزب جمهوری اسلامی بود که اجازه نداد بنی‌صدر و منافقین مجلس را بگیرند و مجلس با نیروهای متدین و مذهبی در یک طرف و منافقین و دولت بنی‌صدر در طرف دیگر بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص علل شروع جنگ، اظهار کرد: همه راه‌هایی که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و دوستانشان امتحان کردند، با شکست روبرو شد زیرا مردم در صحنه بودند و همه مسائل را زیر نظر داشتند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که هشت سال دفاع مقدس، یک جنگ معمولی نبود و با همه جنگ‌ها در تاریخ تفاوت داشت، اظهار کرد: همه قدرت‌های جهانی به یک طرف و ما تنها در طرف دیگر بودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در این مراسم از دولت یازدهم برای برگزاری نشست دولتمردان دفاع قدردانی کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته