کد: 13950706140905430

وزیر نفت پیش از آغاز نشست مجمع بین المللی انرژی

نظام سهمیه بندی در اوپک باید احیا شود

کد: 13950706140905430

https://goo.gl/QOXRm6

، تهران , (اخبار رسمی): زنگنه با بیان این که ایران از همکاری کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای ثبات در بازار نفت حمایت می کند، گفت: در میان مدت و دراز مدت باید سهمیه بندی اوپک احیا شود و چاره ای جز این نیست.

نظام سهمیه بندی در اوپک باید احیا شود

 به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه  در مرکز همایش های بین المللی الجزیره (سالن عبدالطلیف رهال) و پیش از آغاز رسمی پانزدهمین نشست مجمع بین‌المللی انرژی (آی‌یی‌اف) در جمع خبرنگاران درباره محورهای نشست مشورتی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: ممکن است پیش و ضمن برگزاری نشست مشورتی اعضای اوپک در الجزیره مسائل مختلفی مطرح شود.

وی با بیان این که ما همیشه طرفدار ایفای نقش اوپک در بازار نفت بودیم، تصریح کرد: عده ای در 2 سال گذشته اوپک را از کار انداختند و در عمل این سازمان به یک مجمع بدل شده است.

به گفته وزیر نفت، اوپک باید برای درآمد پایدار و حداکثر کردن درآمد اعضایش اقدام‌هایی انجام دهد اما در 2 سال گذشته در عمل این نهاد بین المللی اثرگذاری خود را از دست داده است.

وی درباره این که آیا عربستان پیشنهادی برای تثبیت تولید نفت ایران در سطح سه میلیون و 600 هزار بشکه در روز داده است، اظهار کرد: این کشور به‌طور رسمی به ما پیشنهادی نداده است.

وزیر نفت با تاکید براین که ما برای شرکت در مجمع بین‌المللی انرژی در الجزایر شرکت کردیم نه برای نشست اوپک، تصریح کرد: فرصتی هم برای گفتگو در  نشست مشورتی اوپک در الجزایر فراهم شده است.

زنگنه هدف اصلی ایران را حفظ سهم خود در بازارهای جهانی نفت خام عنوان کرد و افزود: احیای سطح تولید پیش از تحریم هدف اصلی ماست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران

وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در 8 مهر 1358 ایجاد شد.سازمان پیشین این وزارتخانه،شرکت ملی نفت ایران است. سازمان بالادست این وزارتخانه قوه مجریه جمهوری اسلامی ایران است و 4 شرکت اصلی در زیر مجموعه این وزارتخانه دیده می شود.

منتشر شده در سرویس:

نفت، نیرو و انرژی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.