چالش امنیت اقتصادی تاکسیران توسط مسافربر شخصی

کد: 13950930203825810

https://goo.gl/giCh7I

، تهران , (اخبار رسمی): چندی است مسافربرهای شخصی که حالا پلاک های شهرستان هم به آنها اضافه شده، بدون هیچ پشتوانه هویتی و قانونی در خیابان های شهر جولان می دهند و مشکلاتی را برای درآمد تاکسیرانان بوجود آورده اند.

چالش امنیت اقتصادی تاکسیران توسط مسافربر شخصی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از سازمان تاکسیرانی ،میثم مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی  در خصوص مشکلات ایجاد شده برای تاکسیرانان تهرانی توسط مسافربرهای شخصی، ضمن انتقاد جدی به مسئولین و مراجع ذیربط درخصوص عدم برخورد با این معضل عنوان کرد: هیچ یک از منابع قانون گذاری اجازه فعالیت به مسافربرهای شخصی را در سطح شهرها نمی دهند.

وی در ادامه افزود: مصوباتی در هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی وجود دارد که وظیفه حمل و نقل درون شهری را صرفاً بر عهده شهرداری ها گذاشته اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ضمن غیرقانونی دانستن فعالیت مسافربرهای شخصی از وزارت کشور و پلیس خواست تا با آنها برخورد کنند،که متاسفانه به نظر می رسد به اقتضاعات و مصالحی، این برخورد جدی تابحال صورت نگرفته است.

مظفر ادامه داد: یک مسافربر شخصی هویت مشخص ثبت شده ای ندارد و بالعکس تاکسیران زمانی که مجوز می گیرد از عدم اعتیاد، عدم سوءپیشینه کیفری، آدرس منزل و مسایل هویتی و شناسنامه ایی آن فرد کاملا ثبت می شود و دسترسی سریع به اطلاعات تاکسیرانان وجود دارد و اگر شکایتی از عملکرد تاکسیران وجود داشته باشد محکمه هیأت انضباطی تاکسیرانی وجود دارد.

وی گفت: مسافربر های شخصی از یک سو امنیت اجتماعی مسافران و شهروندان را به خطر انداخته و از سوی دیگر امنیت اقتصادی تاکسیرانان را به چالش کشیده اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در پایان عنوان کرد: بخش زیادی از ترافیک، آلودگی هوا و هرج و مرج ترافیکی شهر مربوط به مسافربرهای شخصی است که این روزها پلاک های شهرستان نیز به آنها اضافه شده و بدون هیچ پشتوانه قانونی، کنترل و نظارت و هویت مشخص در شهر فعالیت می کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به عنوان تنها متولی امور تاکسیرانان در شهر تهران است.در حال حاضر ناوگان تاکسیرانی شهر تهران با بیش از 100 هزار تاکسیران و حدود 80 هزار تاکسی، 4.5 میلیون مسافر را روزانه جابجا می کند که سهم 22 درصدی از سفرهای حمل و نقل درون شهری را در 22 منطقه تاکسیرانی به خود اختصاص داده که با توجه به امکانات موجود رقم قابل توجهی است. ناوگان تاکسیرانی با پشت سر نهادن دورانی سخت، پر مخاطره و غیر متمرکز، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در تاریخ 28/3/1359 با هدف تمرکز، کنترل و نظارت بر حُسن اجرای خدمت رسانی تجمیع شد. و طی لایحه ای سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، تحت پوشش شهرداری تهران با تصویب شورای انقلاب شروع به فعالیت کرد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه