کد: 13951027221096844

مطالبی که کاربران را به مشتری تبدیل می کند

رمز و رازهای بازاریابی محتوا

کد: 13951027221096844

https://goo.gl/0S5niD

، تهران ، (اخبار رسمی): بازاریابی محتوا به‌عنوان یکی از تکنیک‌های بازاریابی بوده که با استفاده از محتوای با ارزش به‌جذب مشتری و تعامل بیشتر با آنان می‌پردازد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی بوده که دارای فرآیندی جهت ایجاد و توزیع مطالب با ارزش جهت جذب مشتری و بدست آوردن مخاطب و تعامل بیشتر با مشتری، است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از شرکت «seokar»، بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی بوده که دارای فرآیندی جهت ایجاد و توزیع مطالب با ارزش جهت جذب مشتری و به‌دست آوردن مخاطب و تعامل بیشتر با مشتری است.

در بازاریابی محتوا، مطالبی که تولید می‌شوند باید با محصولات و خدمات شما کاملا در ارتباط باشد تا کاربران بتوانند با خواندن آن‌ها، مواردی مانند مزایا، خدمات، معایب و توضیحاتی دیگری که برای فروش محصولات و ارائه خدمات لازم است را متوجه شوند و از این رو برای استفاده یا خرید آن‌ها، تصمیم بگیرند. به این تکنیک که بتواند کاربر را ترغیب به خرید با استفاده مطالب سایت کنند، بازاریابی محتوا گفته می‌شود.

امروزه روش‌های جدید برای بازاریابی محتوا وجود دارد و صرفا فقط تولید محتوای متن را شامل نمی‌شود؛ امروزه شاهد ورود شبکه‌های اجتماعی جدیدی مانند اینستاگرم هستیم که خود آنها نیازمند یک استراتژی برای بازاریابی محتوا است تا به‌توان علاوه بر جذب کاربران جدید، فروش خود را بیشتر کرد. 

جالب است که بدانید که امروزه 86درصد کسب‌وکارهای اینترنتی از بازاریابی محتوا برای افزایش رتبه گوگل و سئو سایت خود می‌کنند اما اگر قصد دارید با مطالب سایت خود، بهترین نتیجه را در گوگل بگیرید، باید علاوه بر با کیفیت بودن مطالب، مطابق اصول سئو و همچنین متناسب با مخاطبان اصلی سایت شما، مطالب تولیدی مناسبی منتشر شود.

در این صورت اگر محتوا با کیفیت بودخ و نیاز کاربران را برطرف سازد، مشتریان به سایت شما وفادار شده و مطالب را در شبکه‌های اجتماعی خودشان به اشتراک می‌گذارند تا دیگر دوستانشان نیز از مطالب سایت شما استفاده کنند؛ امروزه شرکت‌ها و برندهای بزرگ، بیشتر بودجه خود را صرف بازاریابی محتوا خود می‌کنند.

بر اساس این گزارش، آگاهی و دانش مردم نسبت به گذشته بیشتر شده و آن‌ها سعی می‌کنند که دیگر هیچ محصولی صرفا با تبلیغات بیشماری که برای آن انجام می‌شود، خریداری نکنند. کاربران وقتی تبلیغ کالایی را مشاهده می‌کنند، اول در اینترنت ویژگی و مزایا و معایب آن را جستجو کرده و سپس اگر متوجه شوند که این محصول نیاز آن‌ها را برطرف می‌کند، اقدام به خرید آن می‌کنند.

پس خیلی مهم است که در سایت شما، مطالب و اطلاعات مورد نیاز برای هر محصول و خدمات را قرار دهید. این اطلاعات می‌تواند در قالب توضیح برای هر محصول یا بلاگ باشد. 

چگونه بازاریابی محتوا را به درستی انجام دهیم؟

بازاریابی محتوا، یکی از روش‌های تبلیغات اینترنتی و افزایش رتبه سایت در گوگل به‌شمار می‌آید که بازاریابی محتوا برروی تولید و منتشرکردن محتوای با ارزش، منسجم و متناسب با کاربران سایت است.

در واقع اگر یک تعریف جامع‌تر و بهتری از بازاریابی محتوا را ارائه کنیم، می‌توان گفت که بازاریابی محتوا به‌معنای تولید و به اشتراک‌گذاری رایگان مطالب با ارزشی است که متناسب با کاربران هدف سایت تعریف شده و به منظور تبدیل کاربران به مشتریان واقعی باعث فروش محصول،خدمات و بهینه‌سازی سایت در گوگل می‌شود.

اولین مرحله در بازاریابی محتوا چیست؟

به طور کلی اولین مرحله در هر سیستم بازاریابی، شناخت کاربران بوده و در بازاریابی محتوا نیز به همین صورت است.

نخست باید دانست که برای چه افرادی قصد نوشتن دارید، کاربران شما به دنبال چه چیزی درخصوص محصول و خدمات شما می‌گردند و بعد از شناخت کاربر، سپس باید به سراغ شبکه‌های رفت که مخاطبان اصلی سایت شما در آنجا فعالیت بیشتری دارند؛ نوشتن محتوا متناسب در این شبکه‌ها هم خیلی مهم است و تفاوت‌ها بسیار مهمی با تولید بلاگ در سایت اصلی دارند.

بنابراین درک و شناخت انواع کاربران، نیاز و روش های تبلیغاتی، اولین مرحله قبل از شروع به کار است.

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟

امروزه گوگل بیشتر از هر چیزی به تولید محتوای ناب توجه خاصی دارد و محتوای کپی علاوه براینکه می‌تواند جریمه گوگل را به همراه داشته باشد، وجهه سایت شما را پیش کاربران خراب خواهد کرد. 

کاربران وقتی اسم محصول یا عبارت جدید به گوششان می‌خورد، سریعا آن را جستجو کرده و سایتی که توانسته باشد محتوای مناسب با عبارت مورد جستجو را منطبق بر اصول سئو تولید کند، در صفحه اول گوگل نشان داده می‌شود. همانطور که بیان شد، اگر مطلب شما از نظر کیفیت تولید مناسب باشد، کاربران آن را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارند و این مساله می‌تواند باعث افزایش رتبه وب‌سایت شود و به طور کلی بهترین و ارزانترین راه برای برندسازی اینترنتی است.

چه نکاتی را باید در بازاریابی محتوا رعایت کنیم؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید در بازاریابی محتوا به آن توجه داشته باشید، تولید محتوا جدید و به روز است. هر چه محتوایی که شما تولید می‌کنید جدید و دست اول باشد، کاربران بیشتری را می توانید به سمت سایت خود جلب کنید. 

نکته بعدی که در متون بالا نیز به آن اشاره شد، متاسفانه بارها مشاهده شده که بعضی از افراد در محتوای خود به تعداد بسیار زیادی از کلمات کلیدی داخل متن استفاده می‌کنند. رعایت چگالی کلمات کلیدی در مطالب خیلی مهم است، و اگر به بسیار بیشتر از حد متعارف باشد، نه تنها باعث اسپم شدن مطلب شما توسط گوگل می‌شود بلکه میزان خوانایی توسط کاربر را کاهش می‌دهد. فرض کنید که شما مطلبی را بخوانید و داخل آن همش از کلمات کلیدی یکی در میان نوشته شود. 

نتیجه گیری

بازاریابی محتوا یعنی تولید و انتشار محتوایی با کیفیت که بتواند نیاز کاربران علمی را برطرف نماید. برای اینکار باید از قبل  نیازسنجی کنید تا بدانید که برای چه نوع افرادی قصد نوشتن دارید. همچنین نوع محتوایی تولید خود را تعیین کنید، زیرا نوع نگارش مطالب در سایت با شبکه‌های اجتماعی کاملا متفاوت است. به‌صورت کلی محتوایی که نگارش شده می‌باست به دانش‌کاربران بیفراید نه اینکه باعث سردرگمی آن ها شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سئوکار

سئوکار در ابتدا فعالیت خود را از یک پروژه تحقیقاتی در گروه کامپیوتر، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با همکاری جمعی از اساتید مجرب و دانشجویان کارشناسی ارشد نرم افزار، شروع نمود. سئوکار در حال حاضر برترین شرکت ایران در زمینه سئو سایت می باشد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.