اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951113230356663

گروه انتشاراتی بامدادکتاب و ورزش منتشر کرد

نوشیدنی‌های ورزشی و غیر ورزشی

کد: 13951113230356663

https://goo.gl/DuZ9cN

، تهران , (اخبار رسمی): نگاه علمی فیزیولوژیکی به اهمیت مصرف مایعات در حفظ سلامت بدن و بهبود عملکرد ورزشکاران، آشنایی با انواع نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی‌زا از اصلی‌ترین مباحث اشاره شده در این کتاب است.

نوشیدنی های ورزشی و غیر ورزشی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی انتشارات بامدادکتاب، مایعات نقش اساسی در حفظ حجم خون و کنترل حرارت بدن دارند و حدود سه‌چهارم انرژی غذاها که به مصرف سوخت می‌رسند به‌صورت گرما به هدر می‌رود و دفع این گرما با به هدر رفتن مایعات فراوانی به‌صورت تعریق همراه است. 

حجم زیادی از مایعات نیز از راه تنفس، پوست، کلیه و سیستم گوارش دفع شده و دفع مایعات منجر به تغییر در اسمولاریته و حجم پلاسمای خون می‌شود البته ممکن است تصور کنید بلافاصله پس از مصرف مایعاتی مانند نوشیدنی‌های ورزشی یا دست‌ساز تعادل برقرار می‌شود، درحالی‌که عوامل متعددی در این میان نقش بازی می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به میزان قندها و سدیم موجود در محلول و اسمولاریته آن باید اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، برای تنظیم و حفظ تعادل مایعات بدن که مساله کم‌اهمیتی به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی دقیقی لازم است و از طرف دیگر عرق‌ریزی همیشه همراه ورزش و فعالیت‌های سنگین بدنی بوده که اگر بیش‌ازحد عادی رخ دهد می‌تواند سبب از دست رفتن آب بدن شود که رویدادی بسیار خطرناک محسوب می‌شود؛ زیرا بدن نمی‌تواند بدون میزان مشخصی آب و الکترولیت به فعالیت‌های خود ادامه دهد. همان‌طوری که می‌دانید الکترولیت‌ها، شامل مواد معدنی همچون سدیم است که همراه عرق و ادرار از بدن دفع می‌شود.

بنابراین، هر کسی باید توجه داشته باشد که در طول ورزش یا پس از آن، آب بدنش را از دست ندهد و این موضوع برای ورزشکاران حرفه‌ای بسیار جدی‌تر است و باید بیشتر احتیاط کنند.

بنا به اهمیت بسیار زیاد این موضوع، در این مجموعه کوشش شده است که ضمن پرداختن به اهمیت جایگزینی مایعات بدن و فواید و زیان‌های نوشیدنی‌های ورزشی، درباره جدیدترین یافته‌های محققان در رابطه با نوشیدنی‌ها و فیزیولوژی مرتبط با آنها، برای ورزشکاران و افراد معمولی راهکارهای موثری ارائه شود.

لازم به ذکر است که در این کتاب بر اساس آخرین دستاوردهای محققان فیزیولوژی، بر برخی باورهای نادرست قدیمی در رابطه با مصرف الکل اتانول خط بطلانی کشیده شده است تا نوجوانان و جوانان در دام افراد سودجو و ناآگاه نیفتند و ناخواسته در معرض زیان‌های ناشی از مصرف این‌گونه نوشیدنی‌ها قرار نگیرند.

جهت دریافت فایل پی‌دی‌اف 20 صفحه اول این کتاب و یا خرید آنلاین به این لینک مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات بامدادکتاب

گروه انتشاراتی بامدادکتاب و ورزش پیشگام و ماندگار در پیوند ورزش با دانش، دارای بیش از 15 سال تلاش بی وقفه در حوزه کتاب‌های تربیت بدنی و ورزشی است که یک مجموعه کامل حرفه‌ای شامل تولید کتاب، سی دی، پوستر و توزیع و فروش در سراسر کشور است.همچنین فروشگاه تخصصی کتاب‌های ورزشی و سایت فروش آنلاین کتاب‌های ورزشی جهت دسترسی و خرید آسان در اختیار علاقمندان می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

نشریات و کتاب | تازه‌های ورزش