اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951130236735442

مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر خبر داد

آماده‌باش یک هزار اکیپ عملیاتی بخش توزیع برق

کد: 13951130236735442

https://goo.gl/1uSTrQ

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر گفت: نزدیک به یک هزار اکیپ عملیاتی در استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، مازندران و گیلان و برخی استان‌های دیگر که به صورت محدودتری با شرایط مذکور مواجهند، در حال فعالیت برای مدیریت و حفظ پایداری شبکه برق هستند.

آماده‌باش یک هزار اکیپ عملیاتی بخش توزیع برق

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، "سیداعضاد مقیمی" که در خوزستان مستقر است، اعلام کرد: در حال حاضر با توجه به استقرار جبهه هوای سرد و پربارش در نیمه شمالی و شرقی و بروز گردوغبار در بخشی ازجنوب غرب ایران، نزدیک به یکهزاراکیپ عملیاتی دراستان های خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، مازندران و گیلان و برخی استان‌های دیگر که به صورت محدودتری با شرایط مذکور دست به گریبان‌اند، در تلاش برای مدیریت و حفظ پایداری شبکه برق هستند.
به گفته مقیمی، هم اکنون نزدیک به 140 اکیپ با جمعیت 605 نفره درحال شستشوی تاسیسات برق خوزستان هستند تا شرایط هرچه سریع‌تر به پیش از بروزگردوغبار بازگردد.
وی با اشاره به این که از امروز دوباره گردوغبار وارد خوزستان شده است، خاطرنشان ساخت: تاکید شده است که پس از شستشو، بلافاصله مقره‌ها خشک شوند تا گردوغبار موجود در هوا به صورت گل روی تاسیسات ننشیند.
مدیرکل دفتر نظارت برتوزیع توانیر با بیان این که مناطق وسیعی از شبکه‌های برق خوزستان با این شرایط درگیر شده بود، یاداور شد: خوشبختانه با تلاش همه پرسنل برق خوزستان و اکیپ‌هایی از سراسر کشور به این استان اعزام شده‌اند، شرایط کنترل شده است.
بر پایه این گزارش پیش از این مهندس چیت چیان وزیر نیرو گفته بود از حدود 207 پست انتقال برق استان، حدود 105 پست و از بین حدود 8700 کیلومتر خطوط انتقال، بیش از 48 هزار کیلومتر متأثر از پدیده گردوغبار دچار مشکل شده بودند.
مقیمی همچنین درخصوص شرایط حاکم بر شبکه برق کشور نیزبا بیان این که شبکه برق کشورپایدار است، گفت: هم اکنون با توجه به استقرار جبهه هوای سرد و پربارش در نیمه شمالی و شرقی و بروز گردوغبار در بخشی ازجنوب غرب ایران، نزدیک به یکهزار اکیپ عملیاتی در استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، مازندران و گیلان و برخی استان‌های دیگر که به صورت محدودتری با شرایط مذکور دست به گریبان‌اند، در حال تلاش برای مدیریت و حفظ پایداری شبکه برق هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته