اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951203237935442

در نشست مشترک وزرای نیروی ایران وانرژی روسیه مطرح شد

پیگیری اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه

کد: 13951203237935442

https://goo.gl/2Cp2aD

، تهران , (اخبار رسمی): در نشست مشترک وزرای نیروی ایران و انرژی روسیه آخرین وضعیت طرح‌های اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه پیگیری و بررسی شد.

پیگیری اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت نیرو، "حمید چیت چیان" وزیر نیروی کشورمان عصر امروز (دوشنبه) در نشست خصوصی با "الکساندر  نوواک" وزیر انرژی روسیه،‌ ضمن پیگیری مذاکرات سنکرون کردن شبکه‌های برق ایران و روسیه اظهار داشت: دیدارهای متعدد مسئولان ایران و روسیه نشان از توسعه روابط اقتصادی و دیپلماتیک بین دو کشوردارد و موضوع اتصال شبکه‌های برق ایران و روسیه از طریق سه کشور آذربایجان، ارمنستان و گرجستان نیز از جمله مباحث در حال پیگیری است.
وی با اشاره به اینکه تردد مسئولان دو کشور زمینه‌ساز گسترش همکاری‌های اقتصادی خواهد بود، اظهار داشت: در دو سال گذشته برای نهایی شدن این توافق شاهد مذاکرات جدی و فشرده ای بین دو کشور بوده‌ایم.
چیت چیان با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران و روسیه دو کشور دوست و دارای زمینه‌های همکاری فراوان هستند، گفت: بسیار خوشحال هستیم که با اراده روسای جمهور دو کشور، سطح همکاری‌ها ارتقا یافته و امیدواریم شاهد توسعه همکاری‌ها در روزهای آتی نیز باشیم.
وی اظهار امیدواری کرد: تحت حمایت‌ها و پیگیری‌های وزارت انرژی روسیه این طرح در مدت زمان تعیین شده به نتیجه برسد.
در ادامه این نشست، "الکساندر نوواک" وزیر انرژی روسیه نیز با اشاره به حضور دو وزیر ایران و روسیه در مراسم کلنگ زنی نیروگاه سیریک، این طرح را برای دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و در ادامه اظهار داشت: همکاری‌های ایران و روسیه تنها به حوزه‌های برق و نیروگاه محدود نمی‌شود و سایر حوزه‌ها را نیز در بر می‌گیرد.
وی ادامه داد: ایجاد یک منطقه آزاد بین ایران – روسیه و ایران – اورآسیا یکی از اهداف بلند مدت ما با ایران است.
الکساندر نوواک با تاکید بر اینکه احداث نیروگاه سیریک در زمان تعیین شده به اتمام خواهد رسید، بیان داشت: در سال 2016 میزان مبادلات بازرگانی دو کشور ایران و روسیه با رشد 70 درصدی روبرو بوده است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت نیرو

وزارت نیرو عهده‌دار مدیریت عرضه و تقاضای آب، برق، انرژی، خدمات آب و فاضلاب و همچنین ارتقای سطح آموزش، پژوهش و فناوری و بسترسازی توسعه بازار کالا و خدمات صنعت آب و برق می‌باشد و نقش محوری خود را به نحو مؤثر در صیانت از منابع ملی، حفظ محیط‌زیست، ارتقای بهداشت عمومی، رفاه اجتماعی و خود اتکایی برای توسعه پایدار کشور ایفاء می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته