کد: 13961025276465886

طراحی مجتمع مسکونی نیویورک از استودیو معماری heatherwick

کد: 13961025276465886

https://goo.gl/HTJx98

، تهران , (اخبار رسمی): استودیو طراحی heatherwick طرح مفهومی از یک مجتمع مسکونی دوقلو ارائه کرده است. این پروژه شامل دو برج است که در خیابان 18 غربی در منطقه هنری چلسی واقع شده است.

طراحی مجتمع مسکونی نیویورک از استودیو معماری heatherwick
طراحی مجتمع مسکونی نیویورک از استودیو معماری heatherwick

این ساختماننزدیک به ساختمان 520 زاها حدید است. این پروژه تفسیری از شیوه‌ی دیگری از کارهای گذشته‌ی گروه معماری heatherwick است که پیش از این در موزه‌ی هنرهای معاصر آفریقا با چنین پنجره‌های کِروی ارائه شده بود. لذا قرار گرفتن این مجتمع در یک از خیابان‌های مهم نیویورک که قطب هنری به شمار می‌رود، این گروه را بر آن داشت که از همان رویه گذشته در پروژه‌ی جدید خود استفاده کنند. 

تاکنون رندرهای ارائه شده مورد بررسی قرار گرفته که چه تأثیرگذاری بر روی شهر می‌گذارد. این طرح به طور صد در صد تأیید نشده است و فعلا در مرحله‌ی بررسی توسط کارفرمایان قرار دارد. البته در اولین گام رویکرد فرمال نما و اجرای اقتصادی ساختمان نظر مسئولان و کارفرماها را جلب کرد. برنامه‌ی اصلی پس از شروع اجرا در این پروژه فروش راحت و سریع واحدهای مسکونی است.

ساختمان بزرگ یک مجموعه‌ی 21 طبقه‌ای است که شامل 180 واحد آپارتمان یک، دو، سه و چهار خوابه است. برنامه‌ی ساخت نما با متریال سنگ و ترکیب آن با پوشش گیاهی، رنگ و لعاب سنتی را در کنار فرمی‌ مدرن ایجاد کرده است. دلیل طراحی مفهومی‌ این مجتمع با تعاریف فوق ایجاد شخصیتی متفاوت برای محله‌ی چلسی است که بتواند با خصوصیات فرهنگی منطقه ارتباط برقرار کند. این ساختمان باید شخصیت متمایزی را به محله‌ی چلسی نیویورک القا کند. به همین دلیل ویژگی‌های پانورامیک برای تماشای منظر از داخل به بیرون و بالعکس در نما تعبیه شده است. طرحی که به نظر جواب داده است و می‌تواند تصویر جدیدی از ساختمان‌های بلند در نیویورک را تعریف کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.