کد: 13961101277545886

10 ساختمانی که در سال 2018 افتتاح خواهند شد

کد: 13961101277545886

https://goo.gl/qGGfvK

، تهران , (اخبار رسمی): با 10 پروژه ساختمانی منحصر به فرد که در سال 2018 افتتاح خواهند شد و در ادامه مطلب آورده شده با ما همراه باشید:

10 ساختمانی که در سال 2018 افتتاح خواهند شد!
10 ساختمانی که در سال 2018 افتتاح خواهند شد

1. مرکز هنرهای نمایشی تایپه، تایوان، شرکت OMA

شرکت رم کولهاس طرح خود برای این مجموعه هنرهای نمایشی در پایتخت تایوان را در سال 2009 ارائه کرده است؛ اما این بنا در سال 2018 بازگشایی خواهد شد. مرکز هنرهای نمایشی تایپه با سه تالار شامل سالن تئاتر با ظرفیت 1500 صندلی و دو سالن نمایش با 800 صندلی است که در یک کره عظیم محاط شده است.

2. مرکز نیرو جزیره Amager، دانمارک، شرکت BIG

طرفداران شرکت BIG از این خبر به هیجان خواهند آمد که در سال 2018 این کمپانی بالاخره از نیروگاه خود در دانمارک با یک یک سطح شیبدار روی بام که برای ورزش اسکی استفاده خواهد شد، رونمایی خواهد کرد. بعلاوه یک دودکش اغراق آمیز بر فراز این بنا قرار دارد که حلقه‌های دود از آن به بیرون دمیده خواهد شد. جارک اینگلس در مصاحبه‌ای با وبسایت Dezeen در سال 2014 گفته بود این بنا درک انسان‌ها از  بناهای خدماتی را متحول خواهد کرد.

3. کتابخانه مرکزی Christchurch، نیوزیلند، گروه معماری Schmidt Hammer Lassen

این کتابخانه با بنای طلایی رنگ خود برای جایگزینی با خرابه‌های باقیمانده از زلزله‌های شهر کریست چرچ نیوزیلند در سال‌های 2010 و 2011 طراحی شده است.
این بنا از سه بلوک تشکیل خواهد شد که هم تکنولوژی‌های دیجیتال و هم گنجینه ای از  میراث محلی این شهر را دربر خواهد داشت. 

4. اقامتگاه تفریحی در شهر Devon،  انگلستان، پیتر زومیتر

اقامتگاه تفریحی شهر Devon در انگلستان اثر پیتر زومیتر قرار بود یکی از اولین بناهای تکمیل شده کمپانی Living Architecture که توسط Alian de botton راه اندازی شده است، باشد تا در طول تعطیلات به مخاطبان خود اقامتی را در خانه‌های معمارانه طراحی شده به دست دهد. اما این پروژه با تاخیرات فراوانی مواجه شد. این پروژه با دیوارهای بتنی و 5 اتاق مهمان در نهایت در سال 2018 بازگشایی خواهد شد.

5. موزه V&D در شهر Dundee، انگلستان، کنگو کوما و همکاران

معمار ژاپنی کنگو کوما این بنا را برای موزه V&D در شهر Dundee در اسکاتلند طراحی کرده است. این بنا نمایی با خطوط بتنی را به نمایش گذاشته و با یک کنج تیز بر فراز آب‌ها شبیه به دماغه کشتی است.

6. مرکز خرید Coal Drops Yard ، انگلستان، استودیو توماس هیترویک

استودیو توماس هیترویک یک انبار روباز ذغال سنگ ویکتوریایی در لندن در منطقه king cross را تبدیل به مقصدی برای خرید کرده است. بناها کاملا نوسازی شده است؛ اما بعلاوه دو وجه بام شیروانی شکل به سمت بالا انحنا پیدا کرده‌اند و به هم می‌رسند.

7. کتابخانه ملی قطر، قطر، OMA

پیش نمایشی از این کتابخانه در دوحه به کاربران اینستاگرام عرضه شده است، دومین بنایی که در این لیست از کمپانی OMA وجود دارد. این استراکچر 45000 مترمربعی به سه بال تقسیم خواهد شد که هر یک متعلق به یک از گونه‌های کتابخانه است. کتابخانه ملی میراث ملی کشور قطر و منطقه را در بر خواهد داشت، کتابخانه تحقیقاتی و دانشگاهی منابع درسی را شامل خواهد شد و کتابخانه‌ی عمومی‌ شهر به عموم جامعه خدمات خواهد داد.

8. برج Leeza Soho ، چین، شرکت معماری زاها حدید

گروه معماری زاها حدید پروژه‌های بسیاری را در سال 2018 به اتمام خواهد رساند که شامل هتل‌های شگفت انگیزی نیز خواهد شد. اما یکی از هیجان انگیزترین‌های آنها این آسمان‌خراش 207 متری است که مرتفع ترین آتریوم دنیا را شامل خواهد شد. این آتریوم در حین بالا آمدن 45 درجه چرخش می‌کند تا راستای طبقات فوقانی در جهت محور شرقی غربی خیابان Lize، یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های پکن، قرار گیرد.

9. شهر بهشت، کره جنوبی، شرکت MVRDV

یکی از عجیب‌ترین طراحی‌هایی که در سال 2018 به نمایش خواهد گذاشته شد، این مجموعه تفریحی است که توسط شرکت MVRDV در پایتخت کره جنوبی ساخته شده است. این بنا شامل یک کلوب و یک مرکز خرید خواهد بود که هر دو نمای بناهای اطراف را با استفاده از بتن قالب‌بندی شده به نمایش خواهند گذاشت. ورودی اصلی با یک منحنی طلایی رنگ عظیم شاخص شده است که از داخل هواپیما توسط توریست‌هایی که برای بازدید از این کشور بخواهند از فرودگاه شهر اینچئون وارد شوند، قابل روئیت خواهد بود.

10. کتابخانه‌ی مرکزی جدید کالگری و پلازا کتابخانه، کانادا، Snøhetta

از میان بناهای جدیدی که در سال آینده در کانادا تکمیل خواهند شد می‌توان به این کتابخانه عمومی‌که توسط Snøhetta که در مجاورت خط آهن ساخته شده  است، اشاره کرد.
طاق ساخته شده از نوارهای چوب در ورودی بنا استعاره از شکل گیری ابرهای Chinook در آلبرتا است. طرح این بنا منجر به یک آتریوم عظیم نورانی شده است که فضای عمومی‌ درخشان و دعوت کننده‌ای را در قلب شهر خلق کرده که برای همگان نیز قابل دسترس است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.