کد: 13961102277935886

دومین همکاری برند سوئدی مبلمان آیکیا با طراح صنعتی مشهور، تام دیکسون:

همکاری ایکیا و تام دیکسون، تحولی در طراحی مبلمان

کد: 13961102277935886

https://goo.gl/mHcJEL

، تهران ، (اخبار رسمی): برند سوئدی مبلمان آیکیا در دومین همکاری خود با طراح صنعتی مشهور، تام دیکسون، اعلام کرده است که تحولی در کانسپت طراحی مبلمان به وجود خواهد آورد.

همکاری ایکیا و تام دیکسون، تحولی در طراحی مبلمان
همکاری ایکیا و تام دیکسون، تحولی در طراحی مبلمان

مجموعه‌ی DELAKTIG برای هماهنگی با جهان امروز طراحی شده و در معرفی خود به مخاطبان، قابلیت تطبیق مبلمان با رویدادهای غیرمنتظره زندگی را بیان می‌کند

در ماه فوریه امسال از همکاری این دو، مجموعه مبلمان DELAKTIG عرضه خواهد شد. این مجموعه در حقیقت از یک پایه آلومینیومی‌تشکیل شده که مشتریان را دعوت می‌کند تا برحسب ذائقه خود از المان‌های عرضه شده همران این مجموعه، استفاده کنند و مبلمان مورد نیاز خود را بسازند.

مجموعه DELAKTIG برای هماهنگی با جهان امروز که دائما در حال گسترش است، طراحی شده و در معرفی خود به مخاطبان، این گونه بیان می‌کند که با قابلیت تغییر و تنوع گسترده‌ای که دارد قادر است به شما این امکان را دهد تا بهتر بتوانید مبلمان خود را با رویدادهای غیرمنتظره زندگیتان تطبیق دهید. خواه این رویداد زندگی شما صرفا شب پیش از امتحان باشد که سخت مطالعه کردن نیاز به مبلمان خاص خود را دارد و خواه این رویداد یک قرار عاشقانه باشد.

آیکیا و تام دیکسون از آلومینیوم برای سازه سبک و مقاوم این مجموعه استفاده کرده‌اند، متریالی صنعتی که به خوبی با بازده‌ی تولید صنعتی متناسب است. در فرآیند طراحی، پایه اصلی که محصول فرآیند اکستروژن است، به مانند یک صفحه سفید در نظرگرفته شده که این امکان را به وجود می‌آورد که المان‌های دیگر به آن الحاق شوند. آیکیا و تام دیکسون با مجموعه DELAKTIG قوانین تولید سنتی مبلمان را دوباره احیا کردند. زیبایی، قیمت مقرون به صرفه، دوام و آزادی در انتخاب طرح از اهداف اصلی طراحی این مجموعه بوده است که توانایی‌های تام دیکسون را در گستره وسیع‌تری به چالش کشیده است.

تام دیکسون می‌گوید: من می‌خواهم اتفاق‌های جدید را امتحان کنم و به ورای آنچه در صنعت متداول است، بروم. هدف از طراحی این مجموعه آن است که مجموعه مبلمان بتواند توسط کاربران آن تغییر شکل دهد. آیکیا و دیکسون اکسسوری‌هایی را طراحی کرده‌اند که می‌تواند به روش‌های مختلف به پایه الحاق شده و متناسب ذائقه‌های مختلف، فعالیت‌های مختلف و سبک زندگی‌های متنوع شود. دسته‌های صندلی، آباژورها، صندلی‌های کوچک و کاورهای مختلف می‌توانند با هم تلفیق شده تا یک مبلمان مناسب برای یک فرد یا یک خانواده به دست دهند.

تام دیکسون در ادامه می‌گوید: «من می‌خواستم این جنبه از طراحی را کشف کنم. زمانی‌که ایده‌های طراحی دانشجویان دیزاین را می‌دیدم، متوجه شدم که پتانسیل خیلی زیادی وجود دارد و اینکه پلت فرم‌های قابل تغییر می‌توانند بسیار کارا باشند.»

 واژه‌ی DELAKTIG به زبان سوئدی به معنای (درگیر شدن) است که در حقیقت همان چیزی است که این محصول می‌خواهد و مشتریان را تشویق می‌کند تا درگیر این شوند که می‌خواهند محصولشان در نهایت چه ظاهری داشته باشد.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.