کد: 13961115280015886

طراحی ساختمان اداری با چوب

کد: 13961115280015886

https://goo.gl/6ByjeM

، تهران ، (اخبار رسمی): این ساختمان در زمینی کم عرض در سه طبقه اجرا شده است و تمام ستون‌ها و اتصالات اصلی آن به وسیله چوب به اجرا رسیده است.

طراحی ساختمان اداری با چوب
طراحی ساختمان اداری با چوب

در این پروژه کارفرما و مدیریت این کمپانی دوست نداشتند که ساختمان اداری شرکت خود را به یک طبقه از برج‌های بلند و شلوغ درون شهر محدود کنند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتند شرکت اداری خود را به یک ساختمان سبز و دوست داشتنی از جنس چوب بسازند که در حومه شهر واقع شده بود. طرح جدید ساختمان اداری Olgino در حومه شهر سن پترزبورگ واقع شده است و نمونه کاملی از یک مجموعه اداری با رویکردهای معماری سبز و ساختمان‌های کم هزینه به شمار می‌رود.

 ویژگی مهم پروژه قرارگیری آن در منطقه‌ای است که دسترسی‌های متنوعی را پوشش می‌دهد. ساختمان از سمت جنوب به یک خیابان، از ضلع شمال به راه آهن و قطار برون شهری و بالاتر از راه آهن یک بزرگراه قرار دارد که دسترسی کارمندان به شهر و خانه‌های‌شان را تسهیل کرده است.

به دلیل محدودیت‌های شهری و محدودیت‌های ارتفاعی، ساختمان در حجم مستطیل شکل طراحی شد و ارتفاع آن نمی‌توانست بیش از 3 طبقه باشد. لذا مهندسین سازه از 12 ستون چوبی ضخیم استفاده کردند تا تعداد ستون‌ها کاهش پیدا کند و فضای بیشتری برای دکوراسیون داخلی و عرصه بندی فضا ایجاد شود. ویژگی ستون‌های چوبی در این بود که سازگاری بهتری با محیط داشته و سرعت اجرای آن بسیار سریع است. این موضوع صحیح است که هزینه ابتدایی ساختمان برای ساخت بیشتر می‌شود، اما این پروسه در نازک کاری جبران می‌شود. چون چوب به خودی خود یک ماده‌ی سازگار بوده و به راحتی با شکل‌پذیری مناسب بهتر از مصالح بنایی عمل می‌کند. طراحی سقف و دیوارها با چوب فضای گرم‌تر و بهتری را نسبت به سنگ، گچ یا سایر مصالح برای شما ارائه می‌دهد. از همه مهم‌تر اینکه این کمپانی یک ساختمان مجزا برای خود دارد و دیگر نیاز نیست هزینه‌های سنگین تعمیر و نگهداری یک مجموعه گران قیمت را پرداخت کند. 
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه معماران آرل

شرکت معماری آرل کار خود را در زمینه مهندسی معماری، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1383 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق و برگزیده مسابقات معماری و طراحی داخلی بوده است .

منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.