اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961116280408329

بیل گیتس درصدد ساخت شهری هوشمند در آریزونا است

کد: 13961116280408329

https://goo.gl/TVdvJg

، تهران , (اخبار رسمی): بیل گیتس در نظر دارد در قسمتی از آریزونا که به اصطلاح به آن «ره‌ی غربی» گفته می‌شود، شهر هوشمندی بسازد. جامعه‌ای که گیتس قصد ساخت آن را دارد، بلمونت نامیده می‌شود. یکی از شرکت‌های سرمایه‌گزاری بیل گیتس، ۸۰ میلیون دلار صرف ساخت یک شهر هوشمند در قسمتی از غرب آمریکا کرده است.

بیل گیتس درصدد ساخت شهری هوشمند در آریزونا است
بیل گیتس

رونالد شات، مدیر اجرایی شورای تکنولوژی آریزونا می‌گوید زمینی که توسط بیل گیتس خریداری شده در موقعیت خوبی قرار دارد؛ چرا که از طریق اتوبان I-11، بلمونت را مستقیم به لاس‌وگاس وصل می‌کند

قسمت بزرگی از زمین این شهر هوشمند با فاصله‌ی حدودی ۴۵ دقیقه از غرب مرکز شهر فینیکس، در نزدکی تونوپا است. منطقه‌ی مورد نظر که مساحتی ۲۵ هزار هکتاری دارد، بلمونت نامیده می‌شود. با توجه به گفته‌ی کمپانی بلمونت که یک گروه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات در آریزونا است، هدف پروژه، ساخت شهری هوشمند در این منطقه است.

کمپانی بلمونت همچنین در خصوص این شهر هوشمند گفته که یک جامعه‌ آینده‌نگر با ساختار ارتباطی ایجاد خواهد کرد که مبتنی بر فناوری پیشرفته، شبکه‌های دیجیتالی با سرعت بالا، مراکز داده‌، فناوری‌های نوین تولیدی، سیستم‌های توزیع شده و خودروهای هوشمند است.

رونالد شات، مدیر اجرایی شورای تکنولوژی آریزونا می‌گوید زمینی که توسط بیل گیتس خریداری شده در موقعیت خوبی قرار دارد؛ چرا که از طریق اتوبان I-11، بلمونت را مستقیم به لاس‌وگاس وصل می‌کند. همچنین به گفته‌ی شات بیل گیتس به خاطر نوآوری و مواردی مشابه بسیار شناخته شده است و به نظر من او جای مناسبی را هم انتخاب کرده است.

بلمونت اعلام کرده‌ که ۳،۸۰۰ هکتار این زمین جهت ساخت دفاتر اداری، تجاری و خرده فروشی اختصاص داده خواهد شد و ۴۷۰ هکتار برای تاسیس مدارس دولتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، به علاوه ۸۰٫۰۰۰ واحد مسکونی نیز در نظر گرفته شده است.

آنها همچنین اعلام کرند که با توجه به وسعت و جمعیت پیش‌بینی شده‌ی آریزونا، این منطقه قابلیت تبدیل از یک محیط خالی به شهری با زیر ساخت‌های انعطاف پذیر را دارد. رونالد شات افزود: سرانجام آریزونا به عنوان مکانی برای نوآوری شناخته شد.

تا کنون صحبتی راجب زمان شروع این پروژه به میان نیامده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه هوشمند فرتاک

خانه هوشمند فرتاک طراح ، مشاور و مجری هوشمند سازی ساختمان و اینترنت اشیا (IoT) در ایران با داشتن کادری بسیار مجرب و چندین سال تجربه، مفتخر است با بهترین برند های موجود در این حیطه فعالیت می کند . با پیشرفت روز افزون فن آوری و همچنین تمایل به صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه بهترین راهکار و تکنولوژی را می توان بدون شک هوشمند سازی ساختمان ذکر کرد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]