کد: 13970426305439122

طراحی بسته‌بندی خلاقانه

معرفی نکات مهم در طراحی بسته‌بندی خلاقانه ظریف گرافیک

کد: 13970426305439122

https://goo.gl/WexQ4v

، مشهد , (اخبار رسمی): در گذشته طراحی بسته‌بندی و یا به عبارتی بسته‌بندی، تنها یک ظرف یا جعبه برای نگهداری محصولات بود و از لیبل و برچسب تنها برای مشخص کردن جزئیات مربوط به محصول استفاده می‌شد. اما در دنیای امروز طراحی بسته بندی مثل طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ و بروشور و سایر عناصر تبلیغات محیطی، نقش مهمی در جذب مشتری دارد.

معرفی نکات مهم در طراحی بسته بندی خلاقانه ظریف گرافیک
طراحی بسته بندی ادویه جات رافع توسط ظریف گرافیک

اولین چیزی که باعث می‌شود به سمت یک محصول در قفسه‌های فروشگاه جذب شوید، طراحی بسته‌بندی خلاقانه محصولات است

طراحی بسته‌بندی در گذشته اصلا معنای امروز را نداشت و با تغییر اقتصاد و تکنولوژی و روی کار آمدن رقابت تنگاتنگ در هر کسب‌وکار، دچار تغییر و تحول زیادی شد. در گذشته طراحی بسته‌بندی و یا به عبارتی بسته‌بندی، تنها یک ظرف یا جعبه برای نگهداری محصولات بود و از لیبل و برچسب تنها برای مشخص کردن جزئیات مربوط به محصول استفاده می‌شد. اما در دنیای امروز طراحی بسته‌بندی مثل اثر طراحی لوگو بر موفقیت یک برند، نقش مهمی در جذب مشتری دارد. در ادامه در مورد طراحی بسته‌بندی و نکات مهم برای خلق آثار ایده‌آل در زمینه‌ی طراحی بسته‌بندی بیشتر صحبت خواهد شد.

برای پی بردن به اهمیت و کاربرد طراحی بسته‌بندی، کافی است اولین لحظات ورود به فروشگاه را تصور کنید. اولین چیزی که باعث می‌شود به سمت یک محصول در قفسه‌های فروشگاه جذب شوید و این مهم‌ترین اثر طراحی بسته بندی جذاب محصولات در افزایش فروش است. هر چند کیفیت کالا نقش مهمی در افزایش فروش دارد، اما نمی‌شود از اهمیت بالای طراحی بسته‌بندی غافل شد و باید هوشمندی و دقت ویژه‌ای در این زمینه به کار برد. اما سوال این است که چه نوع طراحی بسته‌بندی را می‌شود ایده‌آل و به یادماندنی در نظر گرفت و چه نکاتی را یک طراح گرافیک باید رعایت کند؟

طراحی بسته‌بندی باید قابل استفاده و کاربردی باشد

یکی از نکاتی که شاید بسیاری از طراحان گرافیک در طراحی بسته‌بندی توجه نمی‌کنند، قابل استفاده بودن بسته‌بندی است. اگر شما به عنوان طراح گرافیک بتوانید طراحی بسته‌بندی را به گونه‌ای انجام دهید که بعد از استفاده‌ی محصول هم کاربردی باشد، مسلما جذاب‌تر خواهد بود. برای مثال طراحی بسته‌بندی شکلات که به شکل توپ باشد، باعث می‌شود کودکان بیشتر به سمت آن جذب شوند تا بتوانند بعد از تمام شدن شکلات‌ها از جعبه‌ی شکلات به عنوان توپ استفاده کنند.

طراحی بسته‌بندی را ویژه و محدود برای یک محصول انجام دهید

یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود افراد مختلف به سمت مصرف یک محصول خاص تشویق شوند، طراحی بسته‌بندی خاص و متناسب با یک رویداد پرطرفدار و ویژه است. برای اینکه بهتر به این موضوع پی ببرید، یک مثال آورده می‌شود. تصور کنید نزدیک به مسابقات جام جهانی فوتبال است، در این شرایط به عنوان یک طراح گرافیک خوش ذوق باید تعداد محدودی از بسته‌بندی‌های خلاقانه را برای فوتبال دوستان طراحی کنید. این یک مثال ساده برای طراحی بسته‌بندی بود و باید بتوانید با توجه به زمان، فرهنگ و کشوری که در آن زندگی می‌کنید، رویدادهای ویژه را جستجو کنید و از این فرصت برای طراحی بسته‌بندی استفاده کنید.

طراحی بسته بندی برخلاف قوانین همیشگی انجام دهید

برای موفقیت در هر زمینه و کسب‌وکار، چه طراحی بسته‌بندی باشد و چه طراحی لوگو، گاهی لازم است تا پا بر روی قوانین همیشگی بگذارید و برخلاف جریان همیشگی حرکت کنید. برای طراحی بسته‌بندی هم قوانین همیشگی را با هوشمندی و برنامه‌ریزی درست کنار بگذارید.

سادگی را در طراحی بسته بندی حفظ کنید

داشتن ذهن و دید خلاق یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که برای طراحی بسته‌بندی خلاقانه ضروری است. اما یک نکته را همیشه در هر نوع طراحی همراه داشته باشید و آن حفظ سادگی و جلوگیری از افراط و تفریط است. اطلاعات ضروری محصولات را برای رسیدن به خاص بودن حذف کنید و یا کاملا برخلاف خواسته‌های اصلی مشتریان حرکت کنید. میانه‌رو باشید، چه در تبلیغات و چه در هر کار و حرفه‌ی دیگر.

با مشاهده‌ی نمونه کارهای طراحی بسته بندی خلاقانه ظریف گرافیک، پی به تاثیر رعایت موارد فوق خواهید برد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ظریف گرافیک

* طراحی گرافیک * طراحی سایت * سئو و تولید محتوا

منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.