اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970431306514560

مدیریت پروژه چه کمکی به استارت‌آپ‌ها می‌کند؟

کد: 13970431306514560

https://goo.gl/9baQyw

، تهران , (اخبار رسمی): استارت‌آپ‌ها نیز مانند هر کسب‌وکار دیگری به یک مدیریت پروژه موثر برای جلوگیری از شکست نیازمند هستند. شاید بسیاری گمان کنند استارت‌آپ‌ها مانند شرکت‌های بالغ به مدیریت پروژه نیاز نداشته باشند، اما بعد از مشاهده بسیاری از استارت‌آپ‌های جوان، چیز متفاوتی مشاهده می‌شود.

مدیریت پروژه چه کمکی به استارت آپ ها می‌کند؟
مدیریت پروژه چه کمکی به استارت‌آپ‌ها می‌کند؟

مدیریت پروژه در چهار موضوع به کمک استارتاپ‌ها می‌رود:

مواجه با پیچیدگی

مدیریت پروژه در حقیقت یک راهکار اساسی برای مدیریت پیچیدگی در کار است. راهکاری که پیشرفت را تضمین می‌کند. مدیریت پروژه برای استارت آپ‎ها در تمامی مراحل، از جمله هنگام طراحی و بهبود وب‌سایت، کمپین‌های تبلیغاتی و توسعه یک نرم‌افزار به کار گرفته شود.

اگر استارت‌آپ به محیط داخلی خود اجازه دهد تا بدون هیچگونه مدیریتی تغییر کند، سازگاری در برابر فضای پیچیده محیط کسب‌وکار بسیار سخت خواهد شد. اینجا جایی است که مدیریت پروژه با برنامه‌ریزی، اجرا و گرفتن بازخورد به استارت‌آپ کمک می‌کند تا کارهای خود را به شکلی اثربخش مدیریت کند.

 بهبود ارتباطات

ارتباطات خوب و اهداف روشن پایه‌های پیشرفت هر سازمان هستند. بدون ارتباطات مکرر، باز و صریح درباره اهداف، نحوه دور زدن موانع و مدیریت انتظارات، هر کسب‌وکاری با مشکل مواجه خواهد شد.

مدیریت پروژه با ابزارهای ارتباطی قدرتمند به استارت‌آپ کمک می‌کند تا پیشرفت خود را تسهیل کند. ابزارهایی مانند منشور پروژه، ماتریس گزارش نقش، ماتریس الزامات، ساختار شکست کار و … از جمله ابزارهایی هستند، که به سادگی وضعیت موجود را توصیف می‌کنند و از بروز اشتباهات در مدیریت کارها جلوگیری می‌کنند.

مدیریت ذینفعان

شناسایی ذینفعان از اولین اقدامات پروژه است (در استاندارد PMBOK نیز در گروه فرآیندی آغازین قرار دارد)، ولی تا پایان پروژه دائما تکرار می‌شود تا همیشه مطمئن باشیم که تمام ذی‌نفعان پروژه شناسایی شده‌اند. این اولین اقدام در راستای مدیریت آن‌هاست. بدون در نظر گرفتن خواسته‌های ذی‌نفعان (از جمله مشتریان و یا شرکای تجاری)، ممکن است، ارزش پیشنهادی محصول استارت‌آپ با نیاز آنها سازگار نباشد. مدیریت ذی‌نفعان در مدیریت پروژه به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند تا همراه ذی‌نفعان خود را با پروژه‌ها درگیر کنند و در نهایت محصولی مطابق با نیاز آنان عرضه کنند.

مدیریت ریسک

بسیار دشوار است تا پیش‌بینی کنیم کارها دقیقا به چه صورتی انجام خواهند شد، اما با برنامه‌ریزی سیستمی و نظام‌مند، می‌توان ابهامات را کاهش داد و برای چالش‌ها و اتفاقات آماده شد.

پیش از اجرای یک پروژه، مدیر پروژه باید هدف را مشخص کند و اطمینان حاصل کند محصول نهایی با هدف مطایقت خواهد داشت. رسیدن به این اطمینان بدون ارزیابی ریسک‌ها میسر نخواهد شد.

جمع بندی

زمانی که محصول باید در زمان و بودجه محدود به درستی تحویل شود، اشتباهات هزینه‌های سنگین تری بر دوش استارتاپ‌ها ایجاد خواهد کرد. دانش مدیریت پروژه و درس‌آموخته‌های مدیران حرفه‌ای پروژه می‌توانند کمک شایانی به صاحبان استارت آپ‌ها کند.

علاقه‌مندان برای آشنایی بیشتر با این موضوع می‌توانند در سمینار از ایده تا استارت آپ، از استارت آپ تا سازمان که با همکاری جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

www.pmpiran.com: منبع

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت پی ام پیران (PMPiran)

این شرکت به عنوان اولین برگزار کننده دوره های رسمی آمادگی جهت شرکت در آزمون ®PMP مورد تائید انستیتو مدیریت پروژه ®PMI امریکا، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مدیریت پروژه نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]