اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970604313339605

اجاره‎خانه، بیش از حد افزایش یافته‎است!

کد: 13970604313339605

https://goo.gl/fYB2PJ

، تهران , (اخبار رسمی): اجاره‎خانه بیش از حد افزایش داشته است. اگر چه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‎است طرح‌هایی برای کنترل رشد اجاره‎بها در دستور‎کار دارد، اما فعالان بازار برخوردهای تعزیری را بی‌فایده می‎دانند.

اجاره‎خانه، بیش از حد افزایش یافته‎است!
اجاره‎خانه، بیش از حد افزایش یافته‎است!

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، به رغم برگزاری همایش تلاش وزارت راه و شهرسازی برای کنترل بازار اجاره‎بها اما آنچه در عمل روی داد، افزایش روزافزون نرخ اجاره‎خانه با وجود تثبیت قیمت مسکن در بخش خرید و فروش است.

آپارتمان‎های اجاره‎‎ای مناسب، کم و گران است

برخی از شهروندان با اشاره به افزایش تقریبا زیاد نرخ قراردادهای اجاره در 3 هفته گذشته می‎گویند: اگرچه بسیاری از آپارتمان‎های موجود از نظر امکانات مانند آسانسور، پارکینگ و محله مناسب خانوار، قابل قبول هستند، اما بسیار گران هستند و اگر قیمت اجاره ماهانه آپارتمانی نیز مناسب باشد، به دلیل آن است که بدون آسانسور و پارکینگ است.

قیمت‎های نجومی واحد‎های مسکونی در محله‎های اداری و تجاری

یکی از مشاوران املاک دریکی از مناطق به نسبت گران‎قیمت تهران در خیابان شهید بهشتی گفت: این محله اداری و تجاری، با استقبال بسیار زوج‎های جوان کارمند و تحصیلکرده که تمایل داشتند محل سکونت‌شان نزدیک محل کار باشد رو به رو است. اما آنها وقتی از قیمت‌ها با خبر می‎شوند، ترجیح می‎دهند در مناطق دورتر یا ارزان‌تر سکونت کنند.

او با بیان اینکه در کمتر از یک ماه اخیر باز هم شاهد افزایش اجاره‌ها در محلات و مناطق پُرطرفدار پایتخت بوده‎ایم، افزود: از دیگر علل افزایش اجاره‎بها، مبهم بودن آینده بازارمسکن است که سبب شده بسیاری از موجران که در سال‎های گذشته در پی مستأجر می‎دویدند، امسال از عرضه ملک خود برای اجاره خودداری می‎کنند که این موضوع سبب کم‎شدن آپارتمان‌‌های اجاره‎ای و در نهایت افزایش متقاضیان شده است.

فاصله زیاد درآمد مستأجران با رشد اجاره‎بها

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران درباره افزایش اجاره‎ها در روزهای اخیر گفت:  قیمت خانه اصلی‎ترین شاخص تعیین اجاره‎بهاست و قیمت ها نیز نزدیک به ۵۵ درصد در مقایسه با پارسال افزایش داشته است، بنابراین موجران هم توقع دارند ا‎جاره‎بهای  واحدهای مسکونی‌شان متناسب با قیمت مسکن افزایش یابد.

حسام عقبایی افزود: ازسوی دیگر درآمد مستأجران متناسب با رشد قیمت در بازار رهن و اجاره نیست. به این معنا که نمی‎توانند درآمد خود را با میزان افزایش اجاره بها تطبیق دهند.

احتمال کاهش قیمت‎ها در مهرماه

عقبایی با بیان اینکه گزارش‎هایی دریافت کرده‎ایم که اجاره‎بها بیشتر از آنچه گفته می‎شود، افزایش یافته است افزود: دلیل این رویداد قرار گرفتن در فصل جابجایی خانوارها است که از اواخر خرداد آغاز شده و تا نیمه‌های شهریور طول می‎کشد و این روند افزایش اجاره‌ها تا پایان فصل جابجایی‌ها ادامه می‎یابد.

وی تأکید کرد: پیش بینی می‎شود همزمان با آغاز مهر ماه، تا ۱۵ درصد از نرخ اجاره‎بها نسبت به تابستان کاسته شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دلتا

دلتا اولین و تخصصی ترین سایت املاک ایران است که با تکیه بر نیم قرن تجربه دلالی علمی املاک به عنوان مرجعی تخصصی در زمینه فروش و خرید ملک، خرید خانه، خرید ویلا، خرید آپارتمان، اجاره آپارتمان در تمام شهرهای ایران فعالیت می کند. املاک دلتا با به کارگیری شیوه های نوین و علمی از طریق وب سایت دلتا و اپلیکیشن موبایل دلتا، بستری مناسب برای ثبت آگهی ملکی و خرید و فروش ملک فراهم آورده است. با استفاده از سایت ملکی جهانی دلتا می توانید اطلاعات مناسبی در زمینه قیمت خرید ملک، قیمت خرید خانه و آپارتمان در تمام شهرهای ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، نوشهر و دیگر شهرها داشته باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان