اطلاعات تماس
  • 090595*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970607313929642

پدیده بیت کوین و ارزهای دیجیتال

بیت کوین چیست؟

کد: 13970607313929642

https://goo.gl/EMtKTT

، (اخبار رسمی): واقیعت بیت کوین چیست و چه پشتوانه‌ای دارد؟ در گذشته پول‌های کاغذی که وابسته به دولت‌ها و بانک‌ها بودند، پشتوانه‌هایی نظیر طلا و تولید ناخالص ملی که وابسته به اقتصاد یک کشور بود داشتند و با توجه به آن‌ها اعتبار می‌گرفتند. اما اکنون بیت‌کوین مالکیتی مختص به یک نهاد خاص نیست.

بیت کوین چیست ؟
بیت کوین

در حال حاضر بسیاری از کشورها در حال به کارگیری ای تی ام های بیت کوین هستند که در قبال دریافت بیت کوین دلار تحویل می‌دهند و نهادهای نظارتی سعی در توسعه ارزهای دیجیتال و کاربردی دارند

اما چه چیزی به بیت کوین ارزش می‌دهد؟

اقبال بازار یا همان عرضه و تقاضا و گسترش کاربردهای آن در سطح جامعه سبب قیمت‌گذاری بر روی بیت کوین می‌شود . به گونه‌ای که یک فرد در جامعه برای یک واحد از بیت‌کوین حاضر است چه کالایی یا چه مقدار پول کاغذی بپردازد و در قبال آن بیت کوین دریافت کند. اکنون که بازار کریپتو کارنسی (Cryptocurrency) نوظهور است ثبات بسیار کمی دارد و نوسانات شدیدی دارد اما در گذر زمان انتظار می‌رود قیمت‌ها نوسانات کمتری داشته باشند‌. از طرفی بازار کریپتوکارنسی در ابتدای راه و گسترش است و انتظار رشد بالایی در طی سال‌های آتی از آن می‌رود و سرمایه‌گذاران در آن با نگرش سودهای خوب وارد آن می‌شوند که خودش موجبات گسترش این ارز را در جامعه مهیا خواهد کرد.

بنا به تحقیقات Coinextend:

این روزها شاهد گسترش هر روزه ارزهای دیجیتال در سطح جوامع مختلف هستیم و هر روزه از کنار و گوشه دنیا خبرهایی مبنی بر اینکه کسب و کارهای مختلف انواع ارزهای دیجیتال را در مقابل کالا یا خدمات خود می‌پذیرند‌. از همه مهم‌تر این که شرکت‌های بزرگی نیز پا به این عرصه گذارده و پلتفرم‌های دریافت ارزهای دیجیتال را برای خود به وجود آورده‌اند . اخیرا مهم‌ترین خبری که بیت کوین و نوسانات آن را تحت تاثیر قرار داده خبر قراردادهای آتی بیت کوین در بورس اوراق بهادار نیویورک می باشد .‌اگرچه فعالیت آن تا ماه نوامبر به تعویق افتاد اما بیتکوین و قیمت آن بسیار متاثر از خبرهای منتشر شده در این خصوص خواهد بود. بورس اوراق بهادار نیویورک با این عمل رسما به بیت کوین مشروعیت قانونی می‌بخشد و مهر تایید و اعتبار بر روی آن می‌زند.

اساسا بازارهای مالی و بالاخص مارکت کریپتو کارنسی همواره دستخوش دست‌کاری‌های قیمتی بازی‌گردانان و سرمایه داران بزرگ بازار است. از این رو این بازیگردانان با در اختیار داشتن شبکه‌های خبری و ارتباطی در روندهای نزولی اخبار منفی منتشر می‌کنند و در روندهای صعودی اخبار مثبت برای رشد هر چه بیشتر بازار منتشر می‌کنند . اساسا این عمل و دست‌کاری قیمتی بازارها جرم محسوب می‌شود اما مافیای قدرت و ثروت توانایی انجام هر کاری را دارد‌. بازارهای مالی همیشه در اوج اخبار منفی و ناامیدی سرمایه‌گذاران بازار شروع به رشد می‌کنند و در اوج اخبار مثبت و سرمستی سرمایه‌گذاران و دلالان تغییر روند داده و ریزش خود را آغاز می‌کنند.

اساسا هیچ‌گونه توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در این بازار که نوسانات بسیار زیادی دارد و از طرفی پشتوانه فیزیکی ندارد نیست و از همه مهم‌تر این که هر لحظه با به وجود آمدن کامپیوترهای کوانتومی موجودیت این بازار به خطر می‌افتد ریسک بالای سرمایه‌گذاری را در پی دارد‌. اما تنها توصیه مهمی که می‌توان در بازارهای مالی ارائه کرد، نگهداری سهام و صبر است که تنها راه موفقیت و جبران ضرر است.

اما نکته‌ای که در این میان قابل توجه است سیستم‌های حفار و استخراج‌کنندگان این ارزها هستندکه می‌تواند ثروتی باد آورده را فراهم کند‌. سیستم‌هایی که پس از شش ماه تا یکسال تمامی هزینه‌ها را جبران خواهد کرد و سودهای بسیار خوبی را نصیب افراد فعال در این حوزه خواهد کرد . شاید در این روزهای رکود اقتصادی، فعالیت افراد در بخش ماین و استخراج خالی از لطف نباشد. از طرفی نیز در مبادلات خارج کشور و تجارت نیز می‌توان از این ارزها بهره برد . همان طور که مشخص است، در حال حاضر بسیاری از کشورها در حال به کارگیری ای تی ام‌های بیت‌کوین هستند که در قبال دریافت بیت کوین دلار تحویل می‌دهند و نهادهای نظارتی سعی در توسعه ارزهای دیجیتال و کاربردی دارند. آن‌ها بخوبی می‌دانند که آینده از آن بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال است و دنیا در آستانه انقلابی در نظام پولی و مالی قرار دارد. پول‌های کاغذی به مرور تضعیف خواهند شد و کاربردهای آن‌ها به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

کمی بررسی در حوزه ارزهای دیجیتال این راه را نشان خواهد داد که برخی صنایع تحت تاثیر شدید از گسترش این ارزها قرار خواهند گرفت‌. صنعت برق و نیروگاه‌، شرکت‌های سازنده کارت گرافیک نظیر انویدیا و ای ام دی‌، صنایع سازنده تلفن‌های همراه هوشمند و سیستم‌های کامپیوتری وابستگی بیش از پیش جوامع و افراد را به این حوزه رقم خواهند زد.

امید است در طرح‌های توسعه آتی جایگاهی برای صنایع مختلف و نظر به رشد برخی صنایع در دستور کار قرار گیرد‌. 

سوالی که مطرح است غیر از پذیرفتن این ارزها توسط افراد آیا راه دیگری برای تبدیل کردن ارزهای دیجیتالی به یکدیگر و یا فروش آن ها وجود دارد‌؟

بله این روزها اکسچنج‌ها ( Exchange ) و صرافی‌های دیجیتالی مختلفی با پلتفرم‌های متمرکز و غیر متمرکز این امکان را فراهم آورده‌اند تا در پلتفرم آن‌ها داده و ستد صورت گیرد و سایر ارزها را به یکدیگر و حتی در برخی به ارزهای کاغذی تبدیل کرد. همچنین برای جلوگیری از متضرر‌شدن ارزهای دیجیتال با ثباتی نیز شکل گرفته اند که از جمله آن‌ها می‌توان به تتر و دلار حقیقی و دای اشاره کرد که ریسک ارزهای دیجیتالی را پایین آورده و بسیار مورد استفاده تریدرها نیز است.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کوین اکستند

فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال و بیت کوین

اطلاعات تماس
  • 090595*****
[نمایش اطلاعات]