اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803113729010797

درمان بواسیر در طب سنتی با داروهای گیاهی

کد: 139803113729010797

http://bit.ly/2QCg22W

، تهران , (اخبار رسمی): درمان گیاهی بواسیر اگر هم جنبه اثربخشی برای بیماری هموروئید داشته باشند از جهت کاهش علائم آن است و نقش درمان تکمیلی را بر عهده دارند.

درمان بواسیر ( هموروئید ) در طب سنتی با داروهای گیاهی
درمان بواسیر ( هموروئید ) در طب سنتی با داروهای گیاهی

روش‌های درمان گیاهی بواسیر کم هزینه، بدون عارضه و ایمن هستند

خواص درمانی و شفابخشی گیاهان دارویی سال‌هاست که توسط بشر کشف شده است در کتب طب سنتی بارها مورد تایید قرار گرفته‌اند. استفاده از گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها تابه امروز همچنان متداول است.

این امر از دو علت زیر ناشی می‌شود:

  • روش‌های درمان گیاهی بواسیر کم هزینه، بدون عارضه و ایمن هستند.
  • انجام روش‌های گیاهی به آسانی در منزل امکان‌پذیر است.

روش‌های متعدد برای درمان گیاهی هموروئید در کتب طب سنتی ذکر شده است. قبل از ورود به این بحث ابتدا باید گفت که اگر شخصی به دنبال درمان قطعی این بیماری است و می‌خواهد که بیماری خود را ریشه‌کن کند از گیاهان دارویی نباید چنین انتظاری داشته باشد. تاکنون هیچ مدرک و سند علمی معتبری وجود نداشته است که بتواند ثابت کند درمان گیاهی هموروئید می‌تواند این عارضه را برای همیشه برطرف کند و از بین ببرد. گیاهان دارویی اگر هم جنبه اثربخشی برای بیماری هموروئید داشته باشند از جهت کاهش علائم و نشانه‌های آن است و نقش درمان تکمیلی را بر عهده دارند.

موثرترین گیاهان دارویی برای درمان بواسیر

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از طبیعی‌ترین و موثرترین روش‌های درمان گیاهی بواسیر است. برای این امر کافیست ژل داخل گیاه آلوئه ورا را خارج کنید و با کمک دست بر روی بواسیر خود به آرامی مالش دهید تا سوزش و التهابات آن را برطرف کند.

روغن زیتون

افرادی که به بواسیر مبتلا هستند باید روغن زیتون بیشتری را در برنامه رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. روغن زیتون تا حد زیادی می‌تواند سیستم گوارش را تنظیم کند و برای تنظیم حرکات روده‌ها بسیار مفید و موثر است. اگر روده‌های شخص حرکات منظمی داشته باشند به یبوست مبتلا نخواهند شد و علائم هموروئید به مرور زمان خفیف‌تر می‌شود.

سرکه سیب

سرکه سیب یکی از قوی‌ترین ضدعفونی کننده‌های طبیعی است که می‌تواند بسیاری از عفونت‌ها و التهابها را برطرف کند. برای کاهش درد و التهابات می‌توان یک پنبه کوچک را با کمی سرکه آغشته کرد و آن را به آرامی به بواسیر مالید. سرکه می‌تواند رگ‌های خونی متورم اطراف ناحیه مقعد را منقبض کند و و بدین ترتیب از تورم و سوزش آن کاسته می‌شود.

زغال اخته

زغال اخته یکی از قدیمی‌ترین و موثرترین روش‌های درمان گیاهی بواسیر برای این بیماری است. زغال اخته می‌تواند دیواره مویرگ‌ها و رگ‌های بدن را تقویت کند و جریان خون را در آنها تسهیل بخشد. رگ‌هایی که در اثر به وجود آمدن هموروئید آسیب دیده‌اند با مصرف زغال اخته ترمیم می‌شود.

اسفرزه

عملکرد اصلی اسفرزه درمان یبوست است. اسفرزه گیاهی علفی است که اگر دانه‌های آن همراه آب و سایر مایعات مصرف شوند در کاهش یبوست و کنترل بواسیر بسیار موثرند.

بابونه

بابونه یکی از قدیمی‌ترین داروهای گیاهی برای درمان بواسیر است. برای درمان بواسیر بابونه را به 3 شکل زیر می‌توان استفاده کرد:

  • دم نوش گیاهی بابونه
  • استفاده از روغن موضعی گیاه بابونه
  • نشستن در حمام آب گرم و بابونه

لیمو

لیمو می‌تواند بسیاری از علائم و نشانه‌های بواسیر را کاهش دهد و برای تقویت دیواره رگ‌ها و مویرگ‌های بدن بسیار مفید و موثر است. یک پنبه کوچک را به کمی آبلیموی طبیعی و تازه آغشته کرده و آن را به آرامی بر روی بواسیر خود مالید. همچنین می‌توان از یک برش لیمو برای این کار استفاده کرد.

عسل

عسل یکی از معروف‌ترین روش ها برای درمان دردها و التهابات بواسیر است. برای تسکین درد و التهابات بواسیر باید روزانه کمی عسل را بر روی بواسیر به آرامی مالید. همچنین می‌توان هر روز صبح کمی عسل را با آب گرم ترکیب کرده و میل کرد.

عصاره فندق جادوگر

عصاره درخت فندق جادوگر یکی از موثرترین روش‌های درمان گیاهی بواسیر برای تسکین درد و خارش ناشی از این بیماری است. این ماده قابض و خنک کننده می‌تواند با کاهش التهابات و تورم‌های ناشی از بواسیر به طور موقتی درد ناشی از آن را تسکین دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان